Czy Urząd Marszałkowski udzielił już jakiejś odpowiedzi ws. liczby połączeń do Piotrkowa Trybunalskiego?
Biorąc pod uwagę to co dzieje się z dojazdami do Piotrkowa z każdej strony (od Radomska, od Bełchatowa, od Łodzi, od Sulejowa), dziwię się że władze miasta i województwa nie zadbały właśnie o połączenia pociągami właśnie w tych relacjach. Więcej pociągów w relacji do Piotrkowa i z Piotrkowa znacznie wpłynęły by na udrożnienie tych tras. Sama zresztą na to bardzo liczyłam. Na 7:00 rano do Łodzi zmuszona jestem jeździć samochodem, bo żaden z obecnych pociągów nie pasuje. Cieszę się że do Tomaszowa jest tyle połączeń. Tylko dlaczego nie może być również tak dużo połączeń w relacji z Piotrkowem Trybunalskim?
Może wystąpić z województwa łódzkiego skoro dla Łodzi granice województwa przebiegają na linii Tomaszów Mazowiecki-Koluszki? Przypuszczam, że gorzej byśmy na tym nie wyszli. Dziadami możemy być równie dobrze w województwie śląskim jak i... częstochowskim...
Toż to kpina i policzek dla Piotrkowa.Prezydencie,Starosto zróbcie coś ,wszak to drugie miasto po stolicy województwaa z owiatem razem to potężna siła!
A może to marginalizacja Łodzi bo po co tam dojeżdżać, pusta S-8 bo tiry jeżdżą krótsza drogą, pusty Fabryczny, coraz mniej ludzi dobrze, że najzdolniejsi piotrkowianie się przenieśli wcześniej i ratują frekwencję.
Dlaczego u nas jest mniej połączeń??? Władze wojewódzkie tak dbają o całe województwo.
Rządzący naszym miastem...co Wy na to??? Brawo dla Was. Marginalizacja Piotrkowa jest widoczna w każdym aspekcie.
Gdzie są władze Piotrkowa? Gdzie? Ciągłe ciosy od Łodzi sprowadzają Piotrków do zaścianka.
Jak tak dalej pójdzie nie będzie niczego.
Prezydent Tomaszowa powiedział że Tomaszów już niedługo będzie liczył 250 tys. mieszkańców i w PKP mu uwierzyli bo są albo z pis-u albo z po a oni są piersi do rozdawania nie swoich fruktów.
Wyjścia nie mają czym mają jeździć, na pociąg pójdą. Busami trzeba jeździć.
Wyjaśnienie jest w sumie proste. Na linii Piotrków - Łódź kursuje dużo pociągów Regio. Rozkład pociągów wydaje się korzystniejszy dla Tomaszowa gdzie w godzinach porannych czasy pomiędzy kolejnymi pociągami wynoszą średnio około 30 minut, wobec 60 minut dla Piotrkowa. Mimo tego jest tyle samo możliwości dojazdu do pracy na kolejne poranne godziny z obu miast (dojazd na 7,8,9,10 po 1 pociągu). Analiza zrobiona dla bieżącego rozkładu do Łodzi Fabrycznej.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!