Raz, że wybory. Dwa - nie mówię, że komputery są niepotrzebne, ale taka akcja nie wymaga "pompy", jakiej wymagałaby jeszcze 20-15 lat temu. Dziś komputer to maszyna do pisania, oczywista oczywistość. A uczniom należą się one jak "psu zupa".
Powiem tak, łatwo krytykować, niż samemu cokolwiek zrobić! Gdyby każdy z nas, choć w małym stopniu pomagał Innym, w jakikolwiek sposób- nie miałby czasu na dyrdymały i tak puste słowa, jak co niektóre poniżej możemy przeczytać. Zastanówcie się, "ilu jest na stołkach- i ręką nie kiwnęło, by pomóc". Dlatego, może nim ocenimy- spróbujmy cokolwiek zrobić, a nawet i lepiej, by wtedy móc powiedzieć- napisać:"Patrz, Panie Mazur- jestem lepszy od Pana" Ja w imieniu dzieci, nauczycieli i rodziców- chciałam podziękować za ten przekazany uczniom sprzęt.
Oczywiście można było komputery wyrzucić (utylizować), ale jak znam życie to ten sprzęt nie jest taki zły. Urzędnicy w centrali nie kupują sobie "szajsu". Więc nie wybrzydzajmy, wielu z Was chciałoby mieć taki sprzęt w domu!
Mazur kłamie. W pożarze ucierpiała Szkola Podstawowa, a nie gimnazjum.
Akurat takie czyny należy raczej pochwalać, niż potępiać. Do celów, w jakich komputery są używane w szkołach, nie musi być najnowszy sprzęt super-duper-full-wypas. Szkoły i tak są finansowane i wyposażane z budżetu, więc tak czy siak za nowe zapłaciliby podatnicy. Właśnie czymś nagannym jest, jeśli instytucje budżetowe wyrzucają sprzęt zdatny do użytku, który inni chętnie by przyjęli lub nawet odkupili po przystępnej cenie. Właściwie wyrzucenie nie jest tu odpowiednim określeniem - oni oddają "do utylizacji" płacąc jeszcze firmie utylizacyjnej.
A co mówi pierwsza zasada utylizacji? Jeśli dany sprzęt nadaje się jeszcze do użytku, to powinien być używany, najlepiej zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem. Jest to najsensowniejsze i najbardziej ekonomiczne podejście. Najgłupszą rzeczą jest oddać coś, co ma wartość materialną (czyli można sprzedać w całości lub w częściach) firmie utylizacyjnej jeszcze dopłacając za "łaskawe" odebranie.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!