metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
wsedg34 ~wsedg34 (Gość)26.07.2024 10:03

Powinniście tym ludziom dziękować, że macie całe domy/samochody i uprawy.

318


gosciuuu ~gosciuuu (Gość)30.07.2024 08:37

chyba troche wiecej strzelaja, czasem ten deszczyk by sie przydał bo już nawet chwasty usychaja

01


XBA ~XBA (Gość)25.07.2024 12:21

Teraz już wiem dlaczego w Piotrkowie rzadko pada deszcz a ludzie muszą płacić dodatkowe pieniądze za wodę podlewając swoje działki warzywne czy trawniki.

130


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)26.07.2024 11:52

Mnie zastanawia jak strzelanie może komuś przeszkadzać ? Mieszkam niedaleko i fakt słychać że działko działa ale to nie jest jakiś wielki hałas i trwa stosunkowo krótko. Ale oczywiście Polaczki cebulaczki na wszystko muszą narzekać. Nikt krzywdy wam nie robi. Nic dziwnego że zabezpieczają się przed gradem, w końcu chronią dorobek życia.

418


go?ć_karola ~go?ć_karola (Gość)26.07.2024 19:58

Pilnować tych ludzi bo zawsze dziwnym trafem deszcz Piotrków omija, gdy wszędzie zawsze pada, a gówno prawda i gradu nie ma, jak się boi umyć i boi się deszczu to niech leci do Afryki a nie wszystko zasuszone bo wielkim przedsiębiorcom dziś deszcz nie pasuje

121


Zed ~Zed (Gość)26.07.2024 19:31

Szukam wspólnika do interesu-kupujemy starego jelcza,wrzucamy działko na kipe,dajemy ogloszenie "Pogromcy gradu" i ruszamy w Polskę trzepać kasiore.

43


Halina ~Halina (Gość)26.07.2024 11:52

Może mają sklep z olejkami i innymi smarowidłami na opalanie i dlatego nie chcą deszczu żeby się interes kręcił?!

61


Lobby ~Lobby (Gość)25.07.2024 12:50

Jeśli przynosi pozytywny efekt,nikomu nie zagraża,to czemu nie walic w Matkę Nature

118


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)26.07.2024 07:18

W odpowiedzi do elgingo:Nie przypominam sobie,żebyśmy pili bruderszaft, więc pana/i przejście na"ty" i twierdzenie, że wypisuję brednie uważam za brak kultury i szacunku wobec mojej skromnej osoby.Po drugie:mieszkam w Piotrkowie ponad pół wieku i widzę różnice opadów deszczu w mieście: kiedyś taki podział miasta w rezultacie opadów występował bardzo rzadko, a od pewnego czasu zjawisko takie występuje coraz częściej. Po trzecie:nie do mnie należy obowiązek sugerowanie instytucjom państwowym ustalanie podstaw prawnych do stosowania ich wobec plantatorów pod kątem tych działek. Reasumując śmiem twierdzić, że problem działek powinny rozwiązać instytucje państwowe, a nie sobiepaństwo biznesmenów.

92


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)26.07.2024 02:59

Jestem pewna, że te strzelające działka mają wpływ na opady deszczu w Piotrkowie i okolicach. Po pierwsze: gdyby nie miały, ich właściciele by ich nie stosowali. Po drugie: gdy zbliża się do Piotrkowa deszcz, najczęściej od strony zachodniej, to albo w ogóle nie dociera do Piotrkowa, albo dociera do pewnej części miasta od strony zachodniej, natomiast pozostała część miasta nie mówiąc już o okolicach jest sucha. Wątpiącym w to, co piszę radzę pofatygować się osobiście i przekonać się na własnej skórze, że piszę prawdę, a nie siedzieć w domu na 4 literach i się wymądrzać. Po trzecie: stosowanie tej technologii jest jawną ingerencją w naturę o dalekim zasięgu co zazwyczaj jest przyczyną odreagowania natury w nieobliczalny sposób.Uważam, że już dawno państwo polskie powinno zająć się tym problemem w skali całego kraju poprzez ekspertyzę niezależnych od lobby rzeczoznawców i na mocy prawa wprowadzić odpowiednie decyzje. Do tej pory bowiem działania plantatorów pozostawione są samopas i budzą uzasadnione wątpliwości wśród ludzi, którym doskwiera susza.

182


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat