Niech ten który wyliczył wysokość tego czynszu i innych udogodnień sam spróbuje sił w biznesie a może wtedy nabierze szacunku i dla przedsiębiorców i dla własnej pracy i pensji.
Cytuję autora artykułu: "Stalowy zbiornik o objętości 1800 m3 i średnicy zewnętrznej około 8,8 metra, musi raczej wewnątrz wieży pozostać (jako element konstrukcyjny)".
Myślę, że zbiornik wodny wewnątrz można spokojnie pociąć palnikami i sprzedać na złom, gdyż nie jest on elementem konstrukcyjnym wieży. Na starych zdjęciach wykonanych w czasie budowy widać, że zbiornik był wykonany jako wolnostojący i później całość obudowano wieżą z cegły. Można więc śmiało go pociąć, sprzedać złom, co przy masie zbiornika ok. 230 ton stanowi kwotę niebagatelną. Wtedy całe wnętrze można zagospodarować, wykonać kilka ciekawie rozwiązanych pięter na wynajem, wybudować taras widokowy, wstawić windę itp. Potencjalnemu inwestorowi z gotówką można zapewnić, że zostanie uwieczniony nazwaniem wieży jego imieniem.
Świetny obiekt na produkcje bimbru. Kadź na 1800m3 zacieru. Wreszcie Piotrków z czegoś by zasłynął
zlecić koncepcję adaptacji wieży ciśnień pod kątem wykorzystania jej dla celów turystycznych z określeniem kosztów i wtedy szukać potencjalnych inwestorów i wtedy wszystko będzie jasne dla ludzi oświeconych
Przed laty stwierdzono ,że ta ruina ma się zawalić nawet była ta budowla barierkami ogrodzona by blisko nie chodzić a teraz nagle nie zagraża nikomu to trochę dziwne
A kto tam będzie chodził? Może biedronkę z jedną kasą wam tam pobudować?
Wejdź człowieku do środka i przyjżyjszysz się jak to wygląda od wewnątrz...
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!