Partia rosła w siłę a ludziom się żyło dostatniej. Władze partyjno - państwowe wyłonione w demokratycznym procesie spośród robotników, chłopów i inteligencji pracującej harowały od rana do nocy aby uczynić lżejszym los ludu pracującego miast i wsi. To wszystko, to oczywiście bajka. Bieda i zamordyzm, kłamstwo i złodziejstwo, to jest prawda o PRL Jeśli są jacyś tęskniący za tamtymi czasami, niech wytłumaczą dlaczego skoro było tak pięknie, to się zje..ło.
Warto dodać przy okazji, że dzięki posiadaniu pięknego stadionu z zapleczem, którego mogły nam pozazdrościć inne miasta rozwijała się piłka nożna - Piotrcovia swego czasu awansowała nawet do II ligi. Piotrków był też organizatorem IV Śmigłowcowych Mistrzostw Świata 23.08.1981 roku, w których brało udział 39 ekip. "Miałeś, chamie, złoty róg" można powiedzieć cytując wieszcza.
Z powyższego wynika ,że Pani Rytych była w składzie zespołów d/s.porządkowania i przygotowania miasta i okolic do odbycia CD79"-chwała piszącemu.W początkowej wersji budowania węzła na Bełchatów nie byłó tzw. pełnej koniczynki, czyli wjazdów i zjazdów na trasę Katowice - Warszawa, można to sprawdzić w archiwach. Na wniosek nie Naczelnika ale Prezydenta miasta dyr. Moskalewicz z RBDiM-u oraz Jego zwierzchnik Jerzy Cymerman z Łodzi podjęli działanie by wprowadzić możliwość wjazdów i zjazdów we wszystkich kierunkach./ nie można zmieniać historii za życia osób uczestniczących w tamtych wydarzeniach.
Mam wrażenie, że autor średnio przyłożył się do artykułu o dożynkach... No cóż jak się ciągnie kilka srok za ogon,,, chyba,ze szykuje coś specjalnego na 30-lecie....dożynek...
Kolejną pozostałością po dożynkach jest skwer na Wojska Polskiego pomiędzy ul. Armii Krajowej a Ryneczkiem. Wcześniej w tym miejscu stały stare drewniaki
Trawy nie malowano ale zamiast je,j był posiany owies,który szybko zazielenił się.Przynajmniej tak było na wystawie zwierząt hodowlanych w Rokrzycach.
To były piękne dni dla miasta i jego mieszkańców. Kto dziś dorówna Naczelnikowi Sokalskiemu!? Miasto w takim tempie się zmieniało że poszedł do roboty później na piwo wraca i nie może poznać swojej ulicy.
Pamiętam ten napis na koronie stadionu: Dumni z osiągnięć, świadomi zadań. Pamiętam też jak jeździli po wsiach i co dorodniejsze bydło, nowe maszyny zabierali by starościna i starosta mieli się czym przed Pierwszym sekretarzem pochwalić. Bo nowe budynki według najnowszych wtedy projektów im pobudowano.
Dlaczego wybudowano kładkę nad torami?
Jeden z „przybocznych” odpowiedzialny za przygotowania wizyty Pierwszego Sekretarza Gierka zobaczył tłum ludzi przed zamkniętym przejazdem. Wtedy PKP miała bardzo dużo pasażerów jak i wiele towarów przewoziła. Kilkudziesięciu minutowe oczekiwanie na otwarcie szlabanu czymś normalnym było i bardzo często się zdarzało. Zawezwał tedy „przyboczny” Naczelnika Sokalskiego i Pierwszego Sekretarza Miasta na dywanik i im oznajmił. Towarzysze , towarzysz Edward będzie bardzo niezadowolony kiedy będzie przejeżdżał główną arteria miasta i zobaczy tłum ludzi stających przed szlabanem niczym w jakimś obozie.Wiecie przecież, że tow. Edward to górnik z krwi i kości i przede wszystkim leży mu na sercu dobro obywateli.....Gdyby te słowa były wypowiedziane pół roku wcześniej mielibyśmy wiadukt na Słowackiego no i przejście podziemne na dworcu PKP.
To już 37 lata mijają jak w Piotrkowie czas zatrzymał się na stadionie a było to 9 września 1979.
Stadionu już nie ma. Wielki czas obudzić się z tego letargu i wyjść z marazmu, odrętwienia i stagnacji.
Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!
Życzymy miłego przeglądania naszej strony!