metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Al Bundy ~Al Bundy (Gość)16.05.2015 20:32

Cytuję:
Szczególną atrakcją będzie... bułka kajzerka z okresu I wojny światowej.


Gdyby jeszcze ostały się pączki po Kasztance Piłsudskiego, to można by urządzić iście historyczny poczęstunek... ;)

22


zasmucony1 ~zasmucony1 (Gość)17.05.2015 09:26

Wczoraj wyglądało to naprawdę smutno... dzieci babrające się w paru ziarnkach piasku, może z 4 pistolety, zardzewiałe guziki od mundurów ... a to wszystko w burej i smutnej wręcz prl-owskiej oprawie :(
Zapewne usprawiedliwieniem jest stały tekst o braku funduszy (które wiadomo idą na interakcje bo po co dotować ogólnopolską imprezę)... ale czy nie brak też chęci? Ilu tam na miłość boską jest pracowników? Zrobić całodzienny cykl wykładów o piotrkowie albo na jakiś inny ciekawy temat, mogą pracujący tam historycy , archeolodzy i panienka po historii sztuki (która nie wiem po co tam siedzi) ... zrobić pokaz filmowy (skołowanie plenerowego ekranu i rzutnika to chyba nie przerasta możliwości), oprowadzania po wystawach, inscenizacje dla dzieci, piknik o tematyce np. sredniowiecznej... pomysłów, które można zrobić a nie kosztują jest od groma ! drodzy panowie i panie trochę zaangażowania !
Ta impreza powinna odbyć się z naprawdę dużą pompą .... !

40


ponownie próbuję ~ponownie próbuję (Gość)17.05.2015 13:25

Próbowałem u konkurencji z "nasze miasto piotrków" kilka razy. Ocenzurowano mnie nie dopuszczając wpisu. Ciekawe jak będzie na tej stronie? Czy podobnie? W Piotrkowie cierpiącym na brak pieniędzy na wszystko, w tym na kulturę, ponownie będą "Interakcje" czyli wyrywanie pieniędzy na niby sztukę przez pseudoartystów. Mam pytania związane z kulturą, z tradycją, ze sztuką, z historią i przestrzenią publiczną; pytania do dawnych i obecnych radnych opozycyjnych i rządzących naszym miastem, Prezydentów i Przewodniczących R.M. - 1) dlaczego nie odtworzono do pierwotnego stanu Pomnika Rozstrzelanych przez Niemców na Budkach okradzionego z tablic z nazwiskami w połowie lat 90 XX wieku; 2) dlaczego dopuszczono do zaśmiecenia reklamami fasady kamienicy przy ul.Słowackiego 9, które zasłaniają tablicę pamiątkową żeńskiej szkoły; 3) dlaczego nie odtworzono tablicy pamiątkowej strajku szkolnego z budynku Al.3-go Maja 34/36 (chyba?)[Szkoła Gabor] również skradzionej, lecz jakieś 10 lat temu (a w nawiasie pisząc tablic nie odzyskano i złodziei nie schwytano - co na to policja, jej skuteczność, honor, tyle lat i NIC, żadnych wyników); 4) dlaczego w ogóle nie czyni się starań w odtworzeniu tablicy przy Dębie Pamięci ppłk Edmunda Margońskiego zabitego przez Rosję Sowiecką w Katyniu, a będącym między klasztorem o.o.Jezuitów a wejściem schodkami na mury obronne, również skradzionej i to kilka miesięcy po odsłonięciu? Czy nie ma chęci, czy pieniędzy, czy jednego i drugiego? Mnie się wydaje, że brak chęci i marnotrawstwo pieniędzy jest przyczyną braku naprawienia szkód jakie wyrządzili złodzieje i barbarzyńcy bez honoru, historii i tradycji. Jednak to świadczy jeszcze gorzej o naszych władzach i opozycji. Pieniądze na głupoty, zwane sztuką są, a na zachowanie naszej pamięci historycznej w przestrzeni publicznej brak. To bardzo źle świadczy o nas i o naszych przedstawicielach i władzach. Mam nadzieję, że ten wpis spowoduje reakcję odpowiednich ludzi z odpowiednich urzędów i instytucji. Czy ktoś o tych sprawach przeczyta i się nimi zajmie, będzie je prowadził? Myślę, że wątpię. Pozdrawiam z melancholią - masd

30


ccccc ~ccccc (Gość)18.05.2015 20:47

to u nas jest dział historii sztuki? o lol ach tak zapomniałem, że w zamku są cudowne portrety więc musi byc i strażnik xD

10


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat