metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Były kursant ~Były kursant (Gość)24.08.2015 06:56

6,5 zł... a w Piotrkowie złodziej zawalił 9 zł. Niech się udławi, nie wiem, czy ktoś w kraju ma wyższą stawkę.

130


gość 21 ~gość 21 (Gość)24.08.2015 08:11

Dlaczego nie bierze sie opłaty za faktycznie odebrane śmieci tylko nalicz sie ryczałt z góry zawyżony ,skąd urzędnikom biora sie takie wypiczenia i takie ilości smieci skoro jak u mnie kosz 120l wystawiam raz na 4 miesiące wiec skąd te koszty sa .To kolejny haracz w postaci obowiazkowego podatku bo złodziejom ciagle mało na premie .Firma która odbiera pety szkło puszki aluminiowe i elektronika dodatkowo na tym zarabia więc koszty powinny byc duzo niższe od uchwalonych .W tej sytuacji u mnie bede zmuszony sprzedawac co sie da na własną reke po co mam oddawac za darmo szkło i pety skoro sam to moge sprzedac

112


max11 ~max11 (Gość)24.08.2015 08:49

Ekom z Nowiny?

11


sklave sklaveranga24.08.2015 09:00

W Rozprzy mogli, w Sulejowie mogli a w innych gminach i miastach już nie? Właśnie nie mogli czy nie chcieli a może nie potrafią liczyć publiczny grosz?
Niech przemówi Najwyższa Izba Kontroli, słowami jednego z najnowszych jej raportów:
…Wprowadzony dwa lata temu nowy system gospodarowania odpadami komunalnymi nie doprowadził do rozwiązania problemu dzikich wysypisk, których przybywa zamiast ubywać. Rosną także koszty gospodarowania odpadami, bo gminy nie potrafią rzetelnie oszacować ilości wytwarzanych śmieci i asekuracyjnie nakładają na mieszkańców wyższe opłaty. Poza tym z firmami odbierającymi śmieci rozliczają się ryczałtem, niezależnie od ilości wywożonych nieczystości. W efekcie w nowym systemie mieszkańcy płacą więcej, choć często rzeczywiście mogliby mniej…
Więcej na: http://sklave.manifo.com/

65


Polak potrafi ~Polak potrafi (Gość)24.08.2015 09:38

Gdyby wszyscy którzy mieszkają na naszym terenie uczciwie płacili za produkowane śmieci wtedy Urząd nie musiałby dokładać do tej stawki, ale niektórzy nie dość, że nie płacą to jeszcze wywożą worki do lasów albo wyrzucają do rowów przy drogach.

162


taka cena ~taka cena (Gość)24.08.2015 11:57

Taka cena bo w gminie Ręczno mają tani dołek :)

10


Zniesmaczony_ ~Zniesmaczony_ (Gość)24.08.2015 12:18

Tylko co to za ekologia skoro wiecznie w Urzędzie brakuje worków !

81


gość ~gość (Gość)24.08.2015 12:39

to ile wreszcie jest do płacenia za te śmieci 6,50 czy 6 złoty bo ja już sama nie wiem?

40


sulman ~sulman (Gość)24.08.2015 07:40

Panie jakiego systemu ? Radni są mądrzejsi od przedmówcy , a te 100 tyś gmina dopłaci i tak z podatków mieszkańców , którzy i tak składają się na budżet gminy;rok mija a burmistrz nadal w chmurach -żenada ;p.s. zwolnić 3 nadpracowników lub jednego zbędnego dyrektora z MZK i z rocznej pensji jest pokryta różnica , ale na to trzeba mieć jaja!!!!

238


sulman ~sulman (Gość)24.08.2015 12:44

dlaczego usuwacie komentarze ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

60


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat