metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Tartu Tarturanga04.11.2014 08:21

"Q" napisał(a):
Ziemie pod kościół też kupują za swoje?;)


Nie wiem jak jest w całej Polsce ale jeśli chodzi o kościół budowany na ul. Modrzewskiego to ziemie kupiła kuria natomiast plany budowy i całą resztę opłacają już ofiarodawcy ( parafianie)

01


obs. ~obs. (Gość)04.11.2014 08:36

do Tartu. W takim układzie jeśli całą resztę opłacają ofiarodawcy/ mam nadzieję ,że będzie ich lista łącznie z "ofiarami"/ będzie trwała parę.... dziesięcioleci.

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga04.11.2014 09:34

"Tartu" napisał(a):
Nie wiem jak jest w całej Polsce ale jeśli chodzi o kościół budowany na ul. Modrzewskiego to ziemie kupiła kuria

Nieprawda: http://www.epiotrkow.pl/artykul/Najpierw-kaplica-potem-kosciol,8773

Cytuję:
Prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak podjął decyzję o wydzierżawieniu archidiecezji działki w mieście.
3 października prezydent Piotrkowa wydał zarządzenie, na mocy którego działka u zbiegu ulic Kostromskiej i Polnej (o powierzchni 0,16 ha) zostanie przeznaczona do wydzierżawienia na okres 3 lat z przeznaczeniem na lokalizację tymczasowej kaplicy o konstrukcji drewnianej, z której będą mogli korzystać wierni do czasu wybudowania świątyni docelowej w nowo powstającej parafii na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Dzierżawcą będzie archidiecezja łódzka.
***
Zgodnie ze “Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Piotrkowa Trybunalskiego” działki, na których ma stanąć kaplica, znajdują się w jednostce urbanistycznej ZP - tereny zieleni parkowej, skwery.
***
Czynsz dzierżawny wyniesie 2 tys. 688 zł plus podatek VAT (23%), łącznie 3 tys. 306 zł i 24 gr brutto rocznie.

01


Tartu Tarturanga04.11.2014 11:58


Ja nie pisałem o kaplicy u zbiegu ulic Polnej i Kostromskiej tylko kościele na Modrzewskiego.

"Piotrkowianin" napisał(a):
Nieprawda

00


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat