metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Tomkoz21.02.2020 12:07

Widzieliście może reklamy lokaty Facto? Coraz więcej tego w sieci, ale to jakiś dziwny bank z Włoch, co nie jest objęty polskim BFG, tylko włoskim. Niby Unia Europejska, ale trochę nie wzbudza zaufania. Z drugiej strony nasz Getin, Idea itp. to co chwilę jakaś afera wypływa. Poza tym lokatę na 2% już nawet ciężko znaleźć, a inflacja jest w styczniu 4,4%. Czyli zjada nam oszczędności.
Miał ktoś coś do czynienia z tym bankiem Facto? Co to za twór? Czytałem artykuły w portalach finansowych, że niby bezpieczne tak samo jak przy polskim BFG, a z drugiej strony jakiś dziwny ten bank.
Kolejna sprawa - jakby tak zbankrutował, to co do Włoch by trzeba jechać po te pieniądze. Nikt o tym nie mówi.
Mam poważny problem z trzymaniem oszczędności. Nie chcę ich inwestować i ryzykować. To pieniądze na starość. Inflacja jest olbrzymia, a stopy procentowe skrajnie niskie do tego. Pazerne banki tak obniżają, że już w sumie nie ma wielkiej różnicy, czy się trzyma pieniądze w banku czy w skarpecie. To jak mamy oszczędzać na emeryturę. Z Zusu dostaniemy grosze, a oszczędności zeżre nam inflacja.

ePegaz ePegaz22.02.2020 12:38

To są takie banki, nie banki - Inbank, czy ten od Facto. Nie prowadzą typowej działalności bankowej. Nie ma tam kont i innych produktów bankowych. Oni pozyskują kapitał z lokat i zajmują się faktoringiem lub kredytami. Nie wiem czy to wpływa na stabilność finansową. W każdym razie każdy bank jest zagrożony ryzykiem upadłości i po to są BFG w całej Europie (UE), powołane po kryzysie finansowym z 2007. Więc powinno być bezpieczne te lokaty Facto. https://antyhaczyk.blogspot.com/2020/02/bank-facto-lokata-opinie-czy-bezpieczna.html Tu nawet pisali do FITD (włoski odpowiednik BFG), czy na pewno gwarantują lokaty w tym banku i podobno tak. W praktyce nie wiem jakby wyglądały wypłaty. Niby przez przelewy internetowe. Wbrew pozorom w Polsce dość często padają banki - te spółdzielcze i SKOKi i BFG dział. Jest też kilka dużych jak Getin, Idea, które cienko przędą. Także nasze banki wcale nie są takie pewne i stabilne.

cytat

Tomkoz Tomkoz24.02.2020 15:56

Tu napisali odnośnie tego banku Facto http://antyhaczyk.blogspot.com/2020/02/bank-facto-lokata-opinie-czy-bezpieczna.html że w razie upadłości gwarancje byłyby wypłacane przelewami internetowymi. Tylko skąd oni to niby wiedzą? Co by było gdyby... Nie ma też żadnych opinii ani komentarzy pod artykułem. Ten bank na razie nie jest w ogóle znany w Polsce.

cytat

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat