Zakończył się tegoroczny sezon żeglarski nad Zalewem Sulejowskim. Ostatnie jachty trafiły do portów. Ci, którzy pracują lub mieszkają nad największym w regionie zbiornikiem często po odjeździe ostatnich turystów i żeglarzy negatywnie oceniają ich pobyt. Powód: duża ilość śmieci pozostawionych nad i w pobliżu zalewu.
Do 14 grudnia potrwa śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Ostrowie Wielkopolskim w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy piotrkowskiej policji. W listopadzie ubiegłego roku policjanci zatrzymali 35-letnią lekarkę Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie, która ich zdaniem odmówiła udzielenia pomocy funkcjonariuszom. Sąd Rejonowy w Piotrkowie uznał jednak jej zatrzymanie za bezpodstawne.
Jedziemy, aby pooddychać świeżym powietrzem, wykąpać się w czystej wodzie i w ogóle odpocząć. A co zastajemy? Smród grillowanej kiełbasy, wodę z sinicami, pety w piasku oraz przeklinające towarzystwo. Tak wygląda weekend nad Zalewem Sulejowskim.
Najlepsze, co dotyczy Zalewu Sulejowskiego, to plany. Było ich wiele, a tym najbardziej znanym zajęli się prokuratorzy. Ostatnio o „perle wodnej środkowej Polski” znowu głośno. I to nie tylko z powodu sinic.
Od wielu lat dużym problemem wypoczywających nad Zalewem Sulejowskim są sinice, które uniemożliwiają wodne kąpiele. Czy jest szansa, aby zalew był czysty?
Do 7 września nad Zalewem Sulejowskim będą pełnić służbę policjanci z piotrkowskiej policji wodnej. Głównym zadaniem funkcjonariuszy Sezonowej Komórki Specjalistycznej jest zapewnienie bezpieczeństwa osób przebywających na wodach Zalewu i na jego brzegach.
Prawie pół roku od zatrzymania przez policję, lekarka z oddziału zakaźnego szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie została oczyszczona z zarzutu utrudniania postępowania karnego - dowiedział się nieoficjalnie POLSKA Dziennik Łódzki.
Rzecznik dyscyplinarny zajmie się policjantami odpowiedzialnymi za bezzasadne, jak uznał sąd, zatrzymanie lekarki ze szpitala wojewódzkiego w Piotrkowie. Funkcjonariusze postawili jej zarzut utrudniania postępowania karnego, bo odmówiła pobrania krwi na zbadanie obecności wirusa HIV od podejrzanego, który poturbował policjantów. Prokuratura Okręgowa w Piotrkowie podjęła natomiast decyzję o wszczęciu z urzędu postępowania w sprawie ewentualnego przekroczenia uprawnień przez policjantów odpowiedzialnych za to zatrzymanie.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie przejęła od policji śledztwo w sprawie utrudniania postępowania karnego przez lekarkę ze szpitala wojewódzkiego. Wcześniej komendant wojewódzki przekazał sprawę z komendy piotrkowskiej policjantom z Tomaszowa. Prokuratorzy uznali jednak, że policjanci nie mogą prowadzić sprawy dotyczącej utrudniania postępowania prowadzonego przez ich kolegów.
Zatrzymanie lekarki z piotrkowskiego szpitala wojewódzkiego było bezzasadne. Tak uznał dzisiaj Sąd Rejonowy w Piotrkowie, do którego zażalenie na funkcjonariuszy policji złożyła sama zainteresowana.