Licea i technika z Piotrkowa znów wśród najlepszych szkół w Polsce. Opublikowano najnowszy ranking wydawnictwa Perspektywy.
Zawody medyczne nie zawsze wymagają wieloletnich studiów i praktyk. Okazuje się, że zdobycie kwalifikacji asystenta czy technika może zająć jedynie cztery semestry nauki. Czy warto przeznaczyć ten czas na zdobycie nowego zawodu?
Przeszło 300 dzieci wzięło udział w wielkim finale drugiej edycji „Lokomotywą po wiedzę” – projektu ekologiczno-artystycznego dla dzieci z województwa łódzkiego, który odbył się w minioną sobotę, 9 czerwca w Łódzkim Domu Kultury. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem sprawował marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień. Projekt został dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Budownictwo, geodezja i kartografia, informatyka - to tylko niektóre z dziedzin, z którymi mogli się zapoznać uczestnicy tegorocznej edycji festiwalu. Jego organizatorami są nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Impreza odbyła się w piątek 25 maja.
Wszyscy, którzy chcieliby pogłębić swoją wiedzę techniczną powinni w piątek 25 maja wybrać się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Początek kolejnej edycji Festiwalu Nauk Technicznych zaplanowano na 10.00.
Prezentacje robota Motoman i bolidu Eco Arrow 3.0, wystawa amerykańskich aut, eksperymenty chemiczne czy pokaz projektowania i budowania maszyn z klocków LEGO – to wszystko czeka na tych, którzy zdecydują się odwiedzić Akademię Haeringa. Dziś rozpoczęły się Dni Otwarte Akademii, które potrwają do jutra, do godziny 17.00.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Szydłowie ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie we współpracy zagranicznej. Młodzież z Szydłowa w ramach projektów Comenius, Leonardo, Erasmus+ odwiedziła już: Wielką Brytanię, Włochy, Norwegię, Holandię, Hiszpanię, Łotwę, Litwę, Grecję, Niemcy, Austrię, Portugalię, Turcję. Były to projekty, gdzie polscy uczniowie spotykali się z rówieśnikami z innych państw. W bieżącym roku szkolnym byli już na Litwie, w Norwegii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.
Jedni wybierają się na wagary, bo mają już dość nauki i siedzenia w szkolnych ławkach, inni celowo nie idą na zajęcia, aby ominąć sprawdzian i napisać go lepiej w następnym terminie. Są także nieobecności usprawiedliwione z powodu choroby. Krystian Kulesza, uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie, nie opuścił ani jednego dnia zajęć w szkole. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że sytuacja powtarzała się co roku... przez 14 lat nauki.
Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych rzeczy, o jaką musi zadbać każdy pracodawca. Właśnie dlatego organizowane są różnego rodzaju szkolenia, np. te z zakresu BHP. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją branże, które mogą być bardziej niebezpieczne dla pracowników od innych. Bez wątpienia należałoby wymienić tu przemysł, gdzie zagrożenie mogą stanowić nie tylko skomplikowane maszyny, ale również szkodliwe substancje. Dlatego bardzo ważne jest to, by w odpowiedni sposób zabezpieczyć wszystkich podwładnych.
Apteka to dla nas miejsce, gdzie nie tylko kupujemy przepisane na receptę leki, lecz także bardzo często zasięgamy porady i informacji, z zaufaniem kierujemy pytania do pracujących tam osób. Bez wątpienia apteki i ich pracownicy byli, są i będą nam potrzebni, warto więc pomyśleć o swojej przyszłości w tym zawodzie i już dziś zapisać się do szkoły policealnej - to ostatnia szansa na to, by zdobyć tytuł technika farmaceutycznego zaledwie w dwa lata!