Przed laty tak właśnie kończył się każdy z 1-majowych pochodów w Piotrkowie – złożeniem kwiatów przed tablicą upamiętniającą prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, działacza PPS Kazimierza Szmidta.
Dokładnie trzydzieści lat temu w Piotrkowie miał miejsce ostatni tak liczny pochód pierwszomajowy. Kilka tygodni później zmieniło się wszystko.
Szykują się zmiany w funkcjonowaniu Urzędów Pracy. Prawdopodobnie od 15 czerwca nie będzie już profilowania osób bezrobotnych. Co to oznacza? Pracownicy PUP będą mieli dużo większą swobodę, kierując bezrobotnego do pracy, nie będzie już osób, które rejestrują się w urzędzie tylko po to, by otrzymać ubezpieczenie zdrowotne. Jeżeli ktoś odmówi skierowania do pracy, straci status bezrobotnego.
Od 1 lutego zmieniły się godziny pracy Punktów Informacyjnych Biura Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
Czwartkowe przedpołudnie upłynęło w Młodzieżowym Centrum Kariery OHP w Piotrkowie pod znakiem teoretycznych i praktycznych zajęć z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach wzięli udział podopieczni piotrkowskiego hufca pracy oraz uczniowie jednego z piotrkowskich zespołów szkół ponadgimnazjalnych. Pod okiem zawodowego ratownika medycznego młodzież uczyła się zasad udzielana pomocy poszkodowanym w różnych zdarzeniach losowych.
Cyberprzemoc to temat spotkań, jakie zorganizowało dla młodzieży w wieku 15-21 lat, w ramach swojej bieżącej działalności, Młodzieżowe Centrum Kariery przy OHP w Piotrkowie. Przez dwa dni prelekcji młodzi ludzie, podopieczni hufca pracy przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego, zapoznają się nie tylko z pojęciem i formami przemocy w sieci, ale także dowiedzą się, jak przed nimi się bronić i gdzie jej ofiary mogą szukać pomocy.
Coraz mniej bezrobotnych w Piotrkowie i powiecie. Pod koniec czerwca w Powiatowym Urzędzie Pracy zarejestrowanych zostało 3909 bezrobotnych, z czego 2059 osób z samego Piotrkowa. Jest to ponad 150 osób mniej niż pod koniec ubiegłego roku. Stopa bezrobocia w Piotrkowie obecnie wynosi 5,8%, zaś w powiecie 6%.
Pracodawcy w całym kraju mają problem ze znalezieniem młodych osób do pracy. Młodzi zazwyczaj szukają zatrudnienia w dużych miastach, a nierzadko rezygnują z zatrudnienia, bo... jest to nieopłacalne. Zainteresowania podjęciem pracy nie wykazują zwłaszcza młode matki, które pobierają chociażby 500+.
Rządowa Komisja Kodyfikacyjna pracuje nad zmianami w kodeksie pracy. Jedną z nich ma być wprowadzenie niepłatnej przerwy na papierosa.
Artykuł 237 Kodeksu Pracy mówi o tym, że w niektórych przypadkach pracodawca ma obowiązek dostarczyć swoim pracownikom odpowiednie do danej pracy obuwie ochronne oraz odzież roboczą. jak to wygląda dokładnie?