Zuchy i harcerze świętowali na piotrkowskim rynku

Piątek, 23 lutego 20240
Dzień Myśli Braterskiej tradycyjnie odbywa się na całym świecie 22 lutego. Jak co roku to święto celebrowali także piotrkowscy harcerze. W związku z tym spotkali się w Rynku Trybunalskim.

Ponad stu siedemdziesięciu harcerzy i zuchów ZHP z Piotrkowa i regionu zgromadziło się w centrum miasta, aby celebrować finał harcerskiego święta. Spotkanie rozpoczęło się apelem w Rynku Trybunalskim, gdzie zgromadzonych przywitał  komendant hufca Radosław Sipa. Następnie odbyła się gra  miejska,  która miała na celu przybliżyć młodym postać Roberta Baden-Powella, twórcy nowoczesnego skautingu.

 

Uroczystości zakończyły się rozdaniem nagród i utworzeniem tradycyjnego kręgu. W ten sposób harcerze okazują swoją jedność i wzajemny szacunek.

 

W święcie brali udział harcerze z kilku środowisk:

  • I Środowiskowy Szczep Harcerski "Matecznik", 
  • Szczep Drużyn Ósmych Harc ,
  • IX Szczep Harcerski "FLO", 
  • HZD 54
  • 37 DH "Wilki" i 37 GZ "Wilczki" z Przygłowa  

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat