Znamy wysokość tegorocznej "trzynastki"

Wtorek, 15 marca 20222
W kwietniu Zakład Ubezpieczeń Społeczny ma rozpocząć wypłatę trzynastych emerytur. Seniorzy pieniądze otrzymają wraz z kwietniową emeryturą lub rentą.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Aby otrzymać emeryturę, nie trzeba składać żadnych wniosków. Trzynastki są wypłacane w wysokości najniższej emerytury obowiązującej od 1 marca. W 2022 r. jest to 1338,44 zł brutto.

Ze świadczenia zostanie pobrana jedynie składka zdrowotna w wysokości 120,46 zł, a zatem trzynastka netto wyniesie 1217,98 zł. Z trzynastki nie będzie pobierany podatek. Jest to rozwiązanie jednorazowe i ostateczne, co oznacza, że podatek nie będzie opłacony ani teraz ani w rozliczeniu rocznym - informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego i dodaje, że zaniechanie poboru podatku przez Ministerstwo Finansów jest jednorazowe, nie dotyczy więc trzynastek należnych za poprzednie lata.

Zgodnie z przepisami, trzynastka przysługuje wszystkim, którzy mają na 31 marca przyznane prawo do wypłaty emerytury lub renty, albo innego długoterminowego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kacze opowieści ~kacze opowieści (Gość)15.03.2022 22:31

Pisowcy dopieszczają swój elektorat.

63


sdfsdf ~sdfsdf (Gość)15.03.2022 18:40

A może tak obniżyć podatki zamiast rozdawać coś, od czego i tak będzie odprowadzony podatek?

84


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat