Advertisement

Z Wojtyłą przez świat

ePiotrkow Piątek, 04 lutego 2022198415
Krzysztof Kamiński, piotrkowski aktor i reżyser,  po raz kolejny rusza w świat ze swoim autorskim spektaklem „Miłość jest najważniejsza”. Słowno-muzyczny montaż oparty na poezji Karola Wojtyły będzie można zobaczyć m.in. w Brazylii, Australii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.
Fot. UM Piotrków Fot. UM Piotrków

 

„Coś pięknego”, „Niesamowite przeżycie”, „Niezwykły wieczór”, „Świetnie opracowane i wykonane przedstawienie” – takie opinie wyrażali widzowie po spektaklu „Miłość jest najważniejsza” zaprezentowanym prawie pięć lat temu przez Krzysztofa Kamińskiego w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej i św. Kazimierza na Brooklynie.

Mimo upływu czasu spektakl wciąż cieszy się uznaniem wśród Polaków mieszkających w USA i nie tylko. Możliwość obejrzenia przedstawienia będzie miała Polonia na całym świecie.

Mamy do odwiedzenia bardzo wiele miejsc, a podróż będzie praktycznie po całym świecie. Według wstępnych planów w lipcu zaczynamy w Kanadzie, a pod koniec roku spektakl byłby wystawiony w Australii – mówi Krzysztof Kamiński zapowiadając, że przedstawienie ma być wystawione także w Argentynie, Brazylii, Meksyku, Rosji i Stanach Zjednoczonych.

Widowisko, oprócz twórczości Karola Wojtyły, zawiera wizualizację przedstawiającą odpowiednio dobrane fotografie z życia św. Jana Pawła II, a także oprawę muzyczną skomponowaną przez Michała Lorenca.

 

Tym razem wydarzenie zostanie poszerzone o krótki występ, który w ramach prologu do przedstawienia zaprezentuje Alina Małachowska. Wokalistka zaśpiewa ulubione pieśni Ojca Świętego. Cały projekt zawierający recital i spektakl słowno-muzyczny „Miłość jest najważniejsza” nosi nazwę „Z Wojtyłą przez świat”.

Ten spektakl to wyraz mojego ogromnego szacunku dla jednego z największych Polaków, jak również wyrazy wielkiej pokory wobec niezwyczajnej poezji Wojtyły. Jego twórczości warto posłuchać. Ten, kto się w nią wsłucha, usłyszy bardzo wiele. O sobie – podkreśla Krzysztof Kamiński.


Zainteresował temat?

2

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Samorządnik ~Samorządnik (Gość)06.02.2022 11:59

Spokojnej podróży i wspaniałej publiki życzę panie Krzysztofie.
Powodzenia

21


marlenka123 ~marlenka123 (Gość)04.02.2022 13:37

Nie trawię tego gościa !

97


Alan ~Alan (Gość)04.02.2022 21:23

ale mi wielki aktor,w Ranczu sadził tuje przez 8 sekund...hahahahaha!

61


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)05.02.2022 09:04

Czy pan aktor dowiedział się już o co chodzi w serialu w którym grał ? Albo czy obejrzał już chociaż jeden odcinek ?

20


ja ~ja (Gość)04.02.2022 13:42

Panie Krzysztofie, Wojtyła to dawno zgrana płyta. Jeszcze nie zauważył Pan kłamstw i szczególnego zepsucia tego środowiska?

124


!!! ~!!! (Gość)04.02.2022 22:16

Dajcie już spokój z tym Wojtyłą. Miał swoje zasługi, ale nie można zapomnieć, że za jego kadencji pedofilia w Kościele rozwinęła się do poziomu masowego. Nie mówiąc już o skandalach finansowych w Watykanie.

75


cykada ~cykada (Gość)04.02.2022 20:47

A to do Australii wpuszczają? No chyba, że swoich.

30


Tumi ~Tumi (Gość)04.02.2022 18:26

Gość żyje wspomnieniami. Czas na coś nowego. Może w przerwie między jednym postem z przed 10lat, a drugim z przed 5 coś wymyśli

40


Orban ~Orban (Gość)04.02.2022 13:29

Uważam, że wszyscy powinni zapoznać się z twórczością Wojtyły. Docenimy szybko. Prawdziwych twórców . Poetów. Dramatopisarzy. Czy pisarzy. Prywatnie uważam ?Pieśń nad pieśniami" za arcydzieło.

012


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat