Wolontariusze z USA i Polski odwiedzili Dom Dziecka w Piotrkowie

Strefa FM Czwartek, 13 czerwca 20243
Już po raz drugi wolontariusze Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu Kontakt zawitali do Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Była to okazja do nawiązania międzynarodowych przyjaźni, nauki języka angielskiego i wspólnej pracy na rzecz placówki i jej podopiecznych. Przy pracach pomagał poseł Adrian Witczak, związany z fundacją Proem - organizatorem festiwalu. Gości z Polski i z za granicy, jak i sam Dom Dziecka oraz dzieci odwiedził również Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

Ładuję galerię...

Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt organizowany przez fundację Proem to cykl praktycznych działań na rzecz miasta z udziałem wolontariuszy ze społeczności lokalnej, innych części kraju i z za granicy. Jak czytamy na stronie fundacji, celem jest szerzenie idei wolontariatu, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców. Już od pięciu lat wolontariusze za sprawą festiwalu Kontakt działają na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Goście z całej Polski i USA remontują mieszkania osób potrzebujących wybrane przy współpracy z Urzędem Miasta. W związku z 35-leciem Domu Dziecka w Piotrkowie aktywiści odmalowali ogrodzenie, bramy wjazdowe i elementy placu zabaw w placówce.

To, co dziś robimy w Domu Dziecka, jest częścią festiwalu wolontariatu, który jest festiwalem działań na rzecz miasta i lokalnej społeczności. W tym roku działamy w siedmiu miastach. W każdym z tych miejsc: remontujemy mieszkania, malujemy płoty w domach dziecka i bawimy się z dziećmi, pracujemy z osobami z niepełnosprawnościami, uczymy w szkołach języka angielskiego czy gramy w koncerty. Projekt pomocowy w Domu Dziecka przy ul. Wysokiej jest jednym z 8 projektów, które realizujemy w mieście, głównie skupiamy się na remontach mieszkań. Nasi wolontariusze są m.in. ze Stanów Zjednoczonych, to są ludzie w różnym wieku, z różnych zawodów i miejsc. Są chętni, aby pracować w nowych przestrzeniach, robią coś dobrego dla innych ludzi - mówił Rafał Piekarski, fundacja Proem, dyrektor międzynarodowego festiwalu wolontariatu kontakt 2024.

Do akcji włączył się Adrian Witczak, poseł do Sejmu X kadencji z okręgu piotrkowskiego, związany z fundacją Proem.

Cieszę się, że właśnie w Piotrkowie Trybunalskim, dzisiaj wraz z wolontariuszami ze Stanów Zjednoczonych możemy działać razem. Robimy drobne rzeczy, ale pozostawiamy po sobie trwały ślad. W tej akcji chodzi o budowanie relacji, z dziećmi z Domu Dziecka malowaliśmy płot, plac zabaw, aby pokazać idee wolontariatu. Jest to też czas poczucia i budowania wspólnoty - mówił Adrian Witczak, poseł na Sejm RP.

Podczas akcji gości i podopiecznych odwiedził również Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego. Była to pierwsza wizyta nowego włodarza w placówce. Dyrektor Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim Danuta Malik podkreślała wartości, jakie mogą zaszczepić podopiecznym wolontariusze. 

Bardzo jest nam miło gościć wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych oraz pana posła. Podopieczni placówki mają możliwość wypróbowania swoich umiejętności języka angielskiego. Fundacja Proem gości u nas już po raz drugi, dzięki swojemu zaangażowaniu mamy pomalowany parkan, bramę wjazdową oraz elementy placu zabaw. Nasze dzieci widzą, że należy się dzielić tym, co się posiada, swoim czasem czy umiejętnościami z innymi. Odwiedził nas również po raz pierwszy prezydent Juliusz Wiernicki i mamy nadzieję, że będą to częstsze spotkania - mówiła Danuta Malik, dyrektor Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

o co ka mon ~o co ka mon (Gość)15.06.2024 14:55

piękna inicjatywa tylko dlaczego w Domu Dziecka. Budynek dopiero po remoncie kilkumilionowym. a jak widać na zdjęciach z obchodów 35 lecia placówki dzieci mniej niż pracowników. pracownicy nie mogli pomalować płotów. w końcu podobno koszt za jedno dziecko wynosi 10 tysięcy miesięcznie. może trzeba się przyjrzeć dyrektorce , bo coś z gospodarnością na bakier jest.

20


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.06.2024 07:01

I nie tylko ,prywatne mieszkania też niby remontowali ,więcej siedzieli na dworze jak coś robili

30


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)13.06.2024 11:05

Międzynarodowy Festiwal Robienia Za Darmo i Wyzysku. Przy 6 nieruchomościach w stolicy, 3 samochodach eklektycznych i oszczędnościach wynoszących po ćwierć miliona USD "na osobę" u niektórych "lepszych" osób - w głowie mi się to wszystko nie może pomieścić. Jedni jedzą kasę, drudzy biorą udział w Festiwalu. PARANOJA. Dziwny świat

50


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat