1 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych - święto poświęcone pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z 3 lutego 2011 roku. Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – będących ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”
W programie spotkania w ZSP 1 projekcja filmu „Dzieci Kwatery Ł” (scen. i reż. Arkadiusz Gołębiewski) poprzedzona komentarzem doktora Krzysztofa Latochy (OBEP IPN w Łodzi).
„Dzieci Kwatery Ł” to kontynuacja filmu „Kwatera Ł” nagrodzonego m.in. na kieleckim „Nurcie”. Projekt filmowy opowiada o historiach Żołnierzy Wyklętych zamordowanych w więzieniu na Rakowieckiej i potajemnie pogrzebanych na cmentarzu wojskowym przy ul. Powązkowskiej.
Od 2012 roku pod kierownictwem profesora Krzysztofa Szwagrzyka prowadzone są prace ekshumacyjne, mające ustalić tożsamość pomordowanych w latach 1948 - 1956. Do tej pory z Kwatery Ł potocznie zwanej „Łączką” z ziemi wydobyto ok. 200 ciał, z czego 36 zostało zidentyfikowanych. Na przywrócenie należytego szacunku nadal czeka jeszcze ok. 100 bohaterów.
- Gorące nowości w kinie Helios
- Przed nami „Koncert Kolęd i Pastorałek” w Akademii Piotrkowskiej
- KRUKOWSKI DAY w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia
- Grudzień tylko z nowościami w kinie Helios
- Książka na weekend – Tajemnicze zwłoki pod choinką
- Gminny Jarmark Bożonarodzeniowy w Moszczenicy
- Książka na weekend – Remigiusz Mróz kończy jeden ze swoich cykli
- Mikołajki w Kinie Helios
- Akademia Tańca Sportowego "Jaskółki" zdobyła 5 tytułów mistrzów i 10 wicemistrzów Polski w różnych stylach tańca sportowego.