Przypomnijmy, władze powiatu piotrkowskiego, który jest organem prowadzącym placówkę przy Roosevelta, rozważały jeszcze dwa inne warianty. Ostatecznie zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie powołanie spółki z udziałem inwestora strategicznego.
- Najbardziej korzystną wydaje się być koncepcja związana z utworzeniem spółki z udziałem inwestora zewnętrznego z udziałem pracowników, a także samorządu powiatu piotrkowskiego. W tej chwili jesteśmy na etapie poszukiwania możliwości współwłaścicielskich dla spółki. Prowadzimy rozmowy z samorządami gmin i miast powiatu. Liczymy na współpracę - mówi Piotr Wojtysiak, sekretarz powiatu.
- Prywatny inwestor mógłby doinwestować szpital, który świadczyłby szerszy i lepszy wachlarz usług. Teraz będziemy przygotowywać ofertę i roześlemy ją do największych inwestorów na tym rynku usług. Spółka, która będzie ewentualnie powołana, na pewno będzie spółką partnerską – dodaje Wojtysiak.
W tej chwili sytuacja finansowa placówki jest stabilna, ale nie można wykluczyć, że w przyszłości może się pogorszyć, a wtedy zgodnie z nową ustawą o działalności leczniczej ewentualną stratę musiałby pokryć powiat, który jest organem prowadzącym placówkę. Władze starostwa chcą uniknąć takiej sytuacji, dlatego zamierzają zrestrukturyzować Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej.
(Strefa FM)
- Policjant po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę
- „W imię zasad...Niepokorni". Niepodległa 2024
- Będą zmiany w Budżecie Obywatelskim Województwa Łódzkiego
- Ponad 18,6 tys. wniosków o wakacje składkowe od przedsiębiorców z województwa łódzkiego.
- Seniorzy dla seniorów w Sulejowie
- Działacze kultury z Piotrkowa i powiatu nagrodzeni przez sejmik
- Czołowe zderzenie na wiadukcie w Siomkach
- Wybrano Młodzieżową Radę Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
- Ambitne plany na rok Władysława Reymonta