Advertisement
artykuł zewnętrzny

Szansa dla firm w programie HORYZONT Europa

Środa, 25 października 2023
HORYZONT Europa to nowy program finansowany z Funduszy Europejskich, który będzie wspierał naukowców, samorządy, czy organizacje pozarządowe w zakresie badań naukowych i innowacji. Jego działanie przyczyni się do poprawy sytuacji klimatycznej, zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego i rozwoju technologii cyfrowych. Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi organizuje pod koniec listopada webinarium, którego celem będzie zapoznanie przedsiębiorców z zasadami uczestnictwa i finansowania projektów w ramach Programu Ramowego HORYZONT Europa, a tym samym zachęcenie ich do wzięcia udziału w ogłoszonych naborach.
Szansa dla firm w programie HORYZONT Europa

W latach 2021–2027 na nowatorskie badania i innowacyjne rozwiązania przeznaczone zostało łącznie 95,5 mld euro. Zostaną wykorzystane na granty na badania naukowe, pomoc przedsiębiorcom w wejściu z produktem na rynek oraz dostęp do najnowszej infrastruktury badawczej.

Dla kogo?

Webinarium jest przeznaczone dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców działających na obszarze województwa łódzkiego, którzy są zainteresowani budowaniem pozycji rynkowej i zdobywaniem przewagi konkurencyjnej w oparciu o prace badawczo-rozwojowe i innowacyjne rozwiązania.

Program webinarium

Podczas spotkania zostaną przedstawione informacje o Programie Ramowym HORYZONT Europa, zasady uczestnictwa i finansowania oraz składania wniosków. Uczestnicy webinarium poznają również zasady realizacji projektów i mechanizmu HOP-ON. Dodatkowo określony zostanie zakres wsparcia, zasady oceny projektów oraz przedstawione dobre praktyki. Prowadzący spotkanie przekaże informacje dotyczące instrumentu STEP oraz usługi INNOPOINT, które kompleksowo wspierają przedsiębiorców na drodze do innowacyjności. Webinarium zakończy się panelem pytań i odpowiedzi z udziałem specjalisty ds. Funduszy Europejskich z Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Łodzi oraz ekspertów HORYZONTalnego Punktu Kontaktowego w regionie Polska Centralna.

Webinarium – jak się zapisać

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Łodzi organizuje spotkanie 28 listopada 2023 roku w godz. 10:00 – 12.00. Aby zapisać się na webinarium, należy ze strony rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife wybrać odpowiednie szkolenie oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy. Dane, które należy obowiązkowo podać, to imię i nazwisko oraz adres e-mail. Ponadto konieczne jest zapoznanie się z klauzulą informacyjną art. 13 RODO. Termin przyjmowania zgłoszeń do udziału w webinarium upływa 24 listopada 2023 r.

Fundusze Europejskie na innowacje w powiecie piotrkowskim

Fundusze Europejskie jako środki finansowe wspierają przedsiębiorczość i innowacyjność firm. Dofinansowania są dostępne dla firm na wsparcie ich rozwoju, takie jak doradztwo, ekspansja za granicę, promocja regionu i firm na rynkach zagranicznych. ale też promocję regionu oraz firm na rynkach zagranicznych. Bez wsparcia nie udałoby się zrealizować wielu planów, trzeba mieć tylko pomysł, motywację i dobry projekt. W powiecie piotrkowskim firma, która tworzy środki ochrony roślin, otrzymała wsparcie z Funduszy Europejskich na rozbudowę swojego laboratorium. To pozwoli im teraz badać i tworzyć nowe, bardziej skuteczne produkty do ochrony. Coraz lepsze wykorzystanie Funduszy Europejskich przez sektor przedsiębiorstw sprzyja rozwojowi gospodarczemu województwa łódzkiego i całej Polski. Wszechstronność, innowacyjność i zakres projektów finansowanych przez Fundusze Europejskie odgrywają ogromną rolę w tworzeniu miejsc pracy i poprawie jakości życia obywateli.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat