Stanisława Celińska wystąpiła w piotrkowskiej mediatece

Sobota, 09 września 20233
W sobotni wieczór Stanisława Celińska zabrała w piękną muzyczną podróż licznie zgromadzoną publiczność w Mediatece 800-lecia. To nie była jedyna atrakcja przygotowana przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wcześniej m.in. odbyło się "Narodowe Czytanie 2023", kiedy to mieszkańcy Piotrkowa odczytali fragmenty powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Ładuję galerię...

Sobota w Miejskiej Bibliotece Publicznej łączyła trzy wydarzenia. O godz. 16:30 odbyło się "Narodowe Czytanie 2023". Każdy z uczestników mógł odczytać fragment powieści "Nad Niemnem". Dodatkowo wszyscy chętni, którzy przynieśli własne egzemplarze tej książki, otrzymali pamiątkowy stempel akcji.

Zdecydowałam się wziąć udział w Narodowym Czytaniu, ponieważ bardzo lubiłam Nad Niemnem. Była to moja ulubiona lektura i chciałam sprawdzić, jak po latach na nią zareaguję. Zastanawiałam się, czy rzeczywiście zostanie w pierwszej trójce moich ulubionych, czy może po czasie uznam, że już tak bardzo mi się nie podoba - mówiła tuż przed rozpoczęciem akcji jedna z uczestniczek "Narodowego Czytania". - Sama prowadzę media społecznościowe poświęcone czytelnictwu, więc uważam, że każda akcja, która zachęca do czytania jest bliska mojemu sercu - dodaje uczestniczka.

O godz. 17.00 w Kinie PIKSEL wyświetlona została projekcja filmu „Zaklęte rewiry” w reżyserii Janusza Majewskiego. Natomiast momentem kulminacyjnym sobotniego popołudnia i wieczoru z mediateką był koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko.

 

Piotrkowianie licznie przybyli do mediateki, aby wysłuchać pięknego koncertu, który oprócz wspaniałych doznań muzycznych, skłonił publiczność do refleksji na temat tego, co w życiu jest najważniejsze. Każdy utwór poprzedzał krótki monolog Stanisławy Celińskiej, która dzieliła się swoimi przemyśleniami, a także wchodziła w interakcję z widzami.

Swoją muzyką chcę przekazać ludziom miłość, bo jest ona wartością nadrzędną. Kiedy różne rzeczy dookoła się sypią to właśnie miłość w różnej postaci np. miłość do siebie, do zwierząt, czy do przyrody jest niezwykle ważna. Trzeba dążyć do tego, aby ludzie nie przestali ze sobą rozmawiać, byli dla siebie czuli, dobrzy, bo tylko to nas może trzymać przy życiu - mówiła Stanisława Celińska tuż po zakończeniu koncertu. - Dla mnie możliwość czynienia dobra i niesienia pomocy jest niesamowitą sprawą. Ktoś kiedyś powiedział, że szczęście trzymane dla siebie to jest małe szczęście. Ale kiedy możemy je dawać innym, to jest to już wielkim szczęściem. Dlatego to też mnie podnosi na duchu. Daje z siebie dużo energii podczas koncertu, ale też dostaję jej wiele od ludzi. Ta wymiana jest dla mnie bardzo, bardzo dobra - dodaje wokalistka.

Dla Stanisławy Celińskiej koncert w Mediatece 800-lecia był pierwszym w nowym sezonie 2023/2024. Jak podkreślała wokalistka tuż po koncercie, piotrkowska publiczność była niezwykle serdeczna, co pozwoli jej niewątpliwie zapamiętać ten koncert na dłuższy czas.

 

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Sonny Boy Williamson ~Sonny Boy Williamson (Gość)11.09.2023 19:00

Dziękuję epiotrow za poinformowanie, że koncert się odbył i zadbanie o to, aby przypadkiem nie przyszło mi do głowy, żeby się na taki koncert wybrać (oczywiscie - jak to zawsze na epiotrkow żadnej informacji wcześniej).
Dziękuję Wam z epiotrkow!

10


gian ~gian (Gość)09.09.2023 23:14

Bardzo bogaty i ciekawy dzień z Mediateką:) Dziękuję.

41


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat