Advertisement

Rozszerzone samobójstwo w Unewelu?

ePiotrkowOpoczno Wtorek, 04 stycznia 20222974316
Rozszerzone samobójstwo, czyli samobójstwo połączone z zabójstwem dzieci - to hipoteza śledczych po pożarze domu jednorodzinnego we wsi Unewel w powiecie opoczyńskim. Postawiono ją na podstawie oględzin budynku po pożarze oraz sekcji zwłok ofiar.
Fot. Sulejów 24 Fot. Sulejów 24

Do tragedii doszło 30 grudnia. We wsi Unewel spłonął dom jednorodzinny. W środku przebywała matka wraz z trójką dzieci: chłopców w wieku 3, 5 i 9 lat.

 

Sekcje zwłok ofiar odbywały się 31 grudnia oraz 3 stycznia. Równocześnie dokonano oględzin spalonego domu, przesłuchano ojca dzieci, teściów kobiety mieszkających na tej samej posesji oraz sąsiadów rodziny. Na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału śledczy postawili hipotezę rozszerzonego samobójstwa. 

Biegły lekarz medycyny sądowej wskazał wstępnie, że przyczyną śmierci wszystkich osób jest zatrucie tlenkiem węgla. Na ciałach dwóch chłopców ujawniono obrażenie okolic szyi, ale zdaniem biegłego obrażenia te nie skutkowały śmiercią chłopców - informuje Magdalena Czołnowska-Musioł, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie. 

 

Pobrano próbki do badań histopatologicznych i toksykologicznych, aby potwierdzić hipotezę dotyczącą śmieci oraz sprawdzić, czy matka i dzieci w chwili śmierci były pod wpływem środków odurzających lub farmakologicznych.

 

Na podstawie oględzin dokonanych przez biegłego ustalono, że do pożaru doszło najprawdopodobniej w wyniku podłożenia ognia w kilku miejscach wewnątrz budynku przy pomocy substancji łatwopalnej. 

Prokuratora Rejonowa w Opocznie wszczęła śledztwo o czyn z art. 151 KK tj. w sprawie nakłaniania lub udzielania pomocy do targnięcia się na własne życie przez kobietę oraz o zabójstwo trojga dzieci, tj. o czyn z art. 148 par. 1 i 3 KK. Śledztwo jest na wstępnym etapie, będą prowadzone dalsze czynności mające na celu potwierdzić dotychczasowe ustalenia, w tym zeznania świadków - dodaje prokurator Magdalena Czołnowska-Musioł.


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)04.01.2022 11:14

Trzeba się przygotować na więcej takich scenariuszy. Ludziom siada psychiką. Lekarze odmawiają leczenia, policja nęka ludzi w marketach a będzie jeszcze gorzej.

326


Obywatel.kaaaaaaaaaa ~Obywatel.kaaaaaaaaaa (Gość)04.01.2022 20:22

Od początku mówiłam do męża, że to raczej nie był wypadek, a raczej celowe działanie...

30


EP ~EP (Gość)04.01.2022 17:01

Ludzie świruja od FB, ja od roku nie korzystam z tego G...A

153


Matti ~Matti (Gość)04.01.2022 11:07

W cywilizowanych krajach, jeśli nie chodzisz regularnie do psychiatry to dla wszystkich nie jest to normalne. W "nowoczesnej" Polsce to chodzenie do psychiatry jest traktowane jaki coś dziwnego. To ludzi nie chodzą. I takie są skutki.

195


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat