artykuł sponsorowany

Rodzaje hal namiotowych i ich zastosowanie

Wtorek, 23 listopada 2021
Nie da się ukryć, że hale namiotowe posiadają wiele zalet. Są one bardzo wytrzymałymi i funkcjonalnymi obiektami przenośnymi, a dzięki ich unikalnym właściwościom są
także wyjątkowo ergonomiczne. Każde postawienie tego rodzaju obiektu trwa od kilku do kilkunastu tygodni, co znacznie skraca czas powstawania nowego obiektu magazynowego, co w rezultacie daje ogromne oszczędności czasu i pieniędzy.
Rodzaje hal namiotowych i ich zastosowanie

Pierwszą i najważniejszą zaletą hal namiotowych jest krótki czas budowy, konstrukcja powstaje z gotowych elementów i modułów, a całość inwestycji zamyka się w zdecydowanie mniejszym budżecie. Przedsiębiorcy poszukujący tanich i szybkich rozwiązań, nigdy się nie zawiodą, ponieważ budowa hal namiotowych to oszczędność na każdym etapie tej inwestycji. Koszty eksploatacyjne także mieszczą się w umiarkowanych widełkach cenowych, co przesądza o opłacalności hal namiotowych.

 

 

Jakie są rodzaje hal namiotowych?

 

Każdy przedsiębiorca poszukuje innej powierzchni użytkowej, dlatego hale namiotowe zostały podzielone ze względu na zapotrzebowanie poszczególnych grup inwestorów. I tak możemy je podzielić na izolowane i nieizolowane, z czego każda z nich ma swoje oddzielne zastosowanie.

Jak sama nazwa wskazuje, hale nieizolowane nie mają dodatkowej warstwy ochronnej przez zimnem i wiatrem, dlatego uznawane są jako obiekty z przeznaczeniem sezonowym. Zimą takie obiekty nie posiadają odpowiednich zabezpieczeń, chroniących przed mrozami, dlatego nie może odbywać się w nich żadna praca. Mimo to ich podstawową zaletą jest ekonomiczny koszt budowy oraz brak pozwoleń i innych formalności w czasie użytkowania.

 


Kolejnym rodzajem są namiotowe hale izolowane, są one użytkowane przez okres całego roku, a dzięki odpowiednim izolacjom i ociepleniom mogą być z powodzeniem wykorzystywane także w najzimniejszych miesiącach w roku. Tego rodzaju konstrukcje są wyposażone w specjalne systemy grzewcze, dzięki czemu jest w nich ciepło przez okrągły rok. Możliwość korzystania z powierzchni magazynowej przez 12 miesięcy w roku, nakłada na inwestora obowiązek posiadania pozwolenia na budowę.

 


Mimo tego zobowiązania koszt budowy i eksploatacji hali namiotowej jest o wiele mniejszy, niż w przypadku tradycyjnych hal murowanych.

 

Jakie jest przeznaczenie hal namiotowych?

 

Najczęściej hale namiotowe są wykorzystywane jako obiekty magazynowe. Służą inwestorom i przedsiębiorcom do przechowywania towarów i materiałów. Tego rodzaju konstrukcje budowlane są wykorzystywane w branży budowlanej, produkcyjnej, motoryzacyjnej czy transportowej. Im wyższy standard hali namiotowej, tym wyższej jakości materiały mogą być w nich przechowywane.

 


Kolejną grupą konstrukcji metalowych są obiekty namiotowe przemysłowe, w nich przede wszystkim przechowuje się maszyny, narzędzia oraz wszelkiego rodzaju sprzęt budowlany. Przy budowie obiektu przemysłowego nacisk stawia się na ergonomię i bezpieczeństwo. Tego rodzaju hala namiotowa powinna być wyposażone w specjalistyczne systemy zabezpieczeń, aby chroniły one przed włamaniem i kradzieżą.

 


Ostatnią kategorią są hale namiotowe rolnicze. Jak sama nazwa wskazuje, służą one do przechowywania płodów rolnych, ale również maszyn rolniczych czy jako miejsce do hodowli zwierząt. Ta kwestia wymaga o wiele więcej pozwoleń i spełniania norm unijnych, albowiem hodowla zwierząt nie może odbywać się w przypadkowych budynkach. Producenci hal namiotowych znają wszystkie przepisy i normy prawne, a konstrukcje przez nich stawiane spełniają wszelkie wymogi i normy.

 

 

 

Jeśli chcesz z nami nawiązać współpracę zapraszamy tutaj: https://konplan.pl

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat