Remis piłkarzy Concordii w pierwszym sparingu

Poniedziałek, 15 czerwca 202011
Piłkarze drużyny UKS Concordia 1909 w niedzielne popołudnie (14 czerwca) rozpoczęli przygotowania do sezonu 2020/21 od meczu kontrolnego z zespołem LKS Mierzyn. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się wysokim remisem 4-4 i było pierwszym z ośmiu sparingów zaplanowanych przed wznowieniem rozgrywek Klasy A.

Mecz zakończył się remisem pomimo tego, że drużyna Concordii prowadziła do przerwy aż 3:0, ale w drugiej połowie spotkania zawodnicy z Mierzyna zdołali strzelić cztery bramki, tracąc przy tym tylko jedną. Trzeba jednak zaznaczyć, że mecz miał nietypową formułę i pierwsze 45 minut rozegrały drużyny seniorskie, a później na boisko wybiegli juniorzy. Można więc powiedzieć, że w pojedynku pierwszych drużyn górą byli piłkarze z Piotrkowa. Bramki dla Concordii strzelali: Dawid Cieślak, Krystian Bujakowski, Jakub Kępski oraz  Maciej Trzaska z drużyny juniorskiej.

Mecz należy uznać za dobry prognostyk przed nadchodzącym sezonem, który miejmy nadzieję będzie szczęśliwszy, niż nagle przerwane w związku z epidemią koronawirusa minione rozgrywki. Przypomnijmy, że Concordia po 11. rozegranych kolejkach zajęła III miejsce w tabeli końcowej Klasy A i zabrakło jej zaledwie 1 punktu do II lokaty i uzyskania upragnionego awansu.

Wznowienie rozgrywek nastąpi 15 sierpnia, a do tego czasu piotrkowska drużyna rozegra jeszcze siedem sparingów z następującymi rywalami: