Rekord został pobity!

Wtorek, 02 listopada 20219
24 tys. 600 zł zebrano podczas tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków z Starego Cmentarza w Piotrkowie. To absolutny rekord tej zbiórki.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

Kwestę tradycyjnie zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. W tym roku przeprowadzona była już po raz 34. i trwała cztery dni. Pod bramami wszystkich piotrkowskich nekropolii kwestowali wolontariusze, wśród których byli działacze społeczni, pedagodzy wraz z uczniami, samorządowcy i politycy.

 

Dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą zbiórkę. Słowa uznania dla wolontariuszy stojących z puszkami przy bramach, ale przede wszystkim dla piotrkowian, którzy wsparli naszą akcję.

- podsumowywał na antenie radia Strefa FM Michał Rżanek, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.

 

Niedługo dowiemy się, który pomnik dzięki zgromadzonym pieniądzom będzie można wyremontować.

Mamy pulę 6 nagrobków, które wybrała odpowiednia komisja i mamy już dla nich przygotowaną dokumentację. Są dla tych pomników również uruchomione procedury u konserwatora zabytków. Teraz Zarząd TPPT podejmie decyzję, który lub które z tych nagrobków poddane zostaną renowacji.

- wyjaśnia Michał Rżanek.

 

Każdy, kto chciałby jeszcze wspomóc zbiórkę, może to zrobić poprzez przekazanie datków na konto Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego 07 1020 3916 0000 0602 0100 0371 z dopiskiem „XXXIV KWESTA – 2021".

 

Zapraszamy także na ul. Słowackiego. Tam, na parkanie klasztoru oo. Bernardynów, wywieszona jest galeria, na której można zobaczyć ponad 20 zdjęć pomników, które - dzięki kweście - zostały w ostatnich latach poddane renowacji.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kaja ~Kaja (Gość)02.11.2021 12:26

Ja wrzuciłam 20zl i wątpię by ktoś dał więcej

06


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)03.11.2021 00:04

Ile wydał na kampanie prezydencką pan prezydent, albo ile wydali radni ?
Chyba nie było podsumowania kampanii jednej czy drugiej to może warto porównać

52


Grzybiarz ~Grzybiarz (Gość)02.11.2021 16:11

Znalazłem 100 złotych na chodniku.

22


Foliarz ~Foliarz (Gość)02.11.2021 12:43

Ile kosztuje pomalowanie krzyży? Bez przesady co oni chcą to malować złotem...

110


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat