"Przed nami ostatni etap lotnego finiszu pana prezydenta Chojniaka"

Strefa FM Środa, 14 czerwca 2023148
Przedstawiciele inicjatywy referendalnej dotyczącej odwołania przed końcem kadencji prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka zorganizowali konferencję prasową, w której odnieśli się do uchylenia przez Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzji komisarza wyborczego o odrzuceniu wniosku w sprawie referendum.

Ładuję galerię...

"Data 7 czerwca przywróciła nam wiarę w demokrację" - takimi słowami rozpoczęła środową konferencję przed Urzędem Miasta w Piotrkowie Agnieszka Chojnacka, pełnomocnik grupy referendalnej. 

 

Przypomnijmy, sąd zgodził się z częścią podnoszonych w skardze zarzutów i uznał ponad 280 podpisów (do wymaganej liczby podpisów brakowało 226 - red.) z niepełnym adresem lub skrótem nazwy miasta, przy których pozostałe dane pozwalały zidentyfikować mieszkańca. Zdaniem sądu, zgodnie z ustawą, to wystarczało.

Zdaniem WSA w Łodzi, odrzucając te podpisy, komisarz wyborczy kierował się nadmiernym rygoryzmem, co jest sprzeczne z duchem prawa. Oglądaliśmy relację z tego wyroku i najbardziej w pamięci utkwił nam jeden komentarz pani sędziny: "Wszystkie wymagania jakie ustawa nakłada na obywatela przy składaniu poparcia nie są po to, żeby utrudnić obywatelowi życie i celebrować je jako takie, tylko w sposób nie budzący wątpliwości ustalić, czy jest to ta osoba, która udzieliła poparcia". Te słowa podczas rozprawy przeczytała przewodnicząca składu pani Małgorzata Kowalska. Jak wiemy, wyrok jeszcze nie jest prawomocny. Komisarz może teraz ogłosić referendum lub złożyć przez swojego pełnomocnika skargę kasacyjną do NSA i ma na to 14 dni - mówiła podczas konferencji Agnieszka Chojnacka.

Pełnomocnik grupy referendalnej odwołała się także do artykułu "Gazety Wyborczej", w którym podano, że komisarzem wyborczym w Piotrkowie jest aktualnie notariuszka, która wykonywała prace na rzecz Urzędu Miasta.

Aby mieć pewność w tej sprawie złożymy pismo do prezydenta miasta oraz samej zainteresowanej z zapytaniem, czy rzeczywiście ma lub miało to miejsce. Korzystając ze sposobności chcemy rozwiać także wątpliwości w sprawie pracownika delegatury, dokonującego weryfikacji list poparcia z podpisami mieszkańców i dopytać, czy ta osoba jest spokrewniona z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem, co sugeruje nazwisko. To niezwykle ważne, bo niebawem przed nami wybory i zależy nam na sprawnym, niezależnym funkcjonowaniu delegatury w Piotrkowie Trybunalskim - wyjaśnia Agnieszka Chojnacka.

Ponadto, inicjatorzy referendum poinformowali, że podobne pisma zostały wysłane do spółek, które podlegają pod miasto, m.in. do TBS.

 

Podczas konferencji Agnieszka Chojnacka podziękowała także mieszkańcom Piotrkowa za głosy poparcia i wspierania działań grupy referendalnej oraz wolontariuszom zbierającym podpisy.

Przed nami ostatni etap lotnego finiszu pana prezydenta Chojniaka. Wszystkie ręce na pokład! - tak zakończyła środową konferencję przed piotrkowskim magistratem Agnieszka Chojnacka.

POLECAMY


Zainteresował temat?

21

12


Komentarze (148)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)15.06.2023 13:48

Róbta co chceta, aby tylko było wreszcie mieszczanom piotrkowskiego grodu dobrze i żeby ta wichrzycielka nie miała powodu do organizowania burd w rynku trybunalskim, bo ludzie chcą tu żyć w spokoju i mają jej dosyć.

44


Wyborca Szymona ~Wyborca Szymona (Gość)14.06.2023 17:15

I znowu tylko gorzkie żale i żadnej konstrukrywności. Szkoda było mojego głosu. Widać braki merytoryczne i pomysłu. Myślałam że powiedzą coś ciekawego A tu tylko typowe polskie narzekanie i szukanie wszędzie spisków aby mieć wytłumaczenie braku pomysłu na dalszy ciąg

1415


Sęk vel senk ~Sęk vel senk (Gość)15.06.2023 09:52

Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno!

54


Gtr ~Gtr (Gość)15.06.2023 14:04

Brawo. Tak rodzi się demokracja w Piotrkowie.

14


do nie tęsknimy ~do nie tęsknimy (Gość)15.06.2023 13:48

Oj magistrackie trolle......znowu knujecie? znowu lustrujecie zgodnie z moskiewską szkołą swego guru??? różnica taka, że "koziołek" nie jest osobą publiczną, obowiązuje RODO no i nie trwoni publicznych pieniędzy. Może pogrzebmy u Was??? :):) oj dużo się znajdzie, za dużo jak na stanowiska , które piastujecie matołki.....

33


Nauczyciel ~Nauczyciel (Gość)15.06.2023 13:02

u nas w szkole na początku były zdania podzielone jedni popierali inni nie a teraz jak rozmawiam to 90% kolegów i koleżanek idzie głosować za odwołaniem.

53


goœć_salomon ~goœć_salomon (Gość)15.06.2023 10:00

Tu potrzeba mądrości króla Salomona. Pamiętacie przypowieść o 2 kobietach i dziecku? Każda z nich mówiła że jest matką. Król kazał przeciąć dziecko na pół i podzielić je między kobiety. Prawdziwa matka zrezygnowała z dziecka - by żyło. A fałszywa za wszelką cenę chciała podziału. Bez względu na koszty. Tu też tak jest. Za wszelką cenę byle postawić na swoim. Nieważne koszty. Nieważne że zaraz wybory.

67


 prawo demokracji ~ prawo demokracji (Gość)15.06.2023 12:43

Brawo i to mi się podoba. Jak walczyć w imię swoich idei to do końca i wierzyć w ich realizację i nie poddawać się. U nas w Sulejowie tez tak było. Odsunięto od władzy poprzednika, a teraz trzeba będzie odsuwać obecnego.

52


Kuna ~Kuna (Gość)15.06.2023 11:30

Proszę najpierw zajrzeć na swoje podwórko co robicie potem innych krytykować cwaniaczki

24


Poranazmiany ~Poranazmiany (Gość)15.06.2023 01:04

Wreszcie widać jakąś nadzieję dla tego miasta. Drodzy mieszkańcy, dziękuję za to, że budzicie się z letargu. Trudną sytuację obueateli w tym kraju zmienić można tylko zaczynając od swojego podwórka. Niech władza zacznie szanować w końcu swojego chlebodawcę!!! To oni są dla nas a nie my dla nich!!

169


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat