“Protest Wolnych Polaków” w Piotrkowie

Sobota, 03 lutego 2024279
"Ruda Wrona Orła nie pokona!". Późnym popołudniem, w strugach deszczu, kilkaset osób skandowało antyrządowe hasła i demonstrowało swoje niezadowolenie. Sobotni protest na placu Kościuszki, zorganizował Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim.

Ładuję galerię...

Zdaniem protestujących bezprawne przejęcie mediów, modelowanie wymiaru sprawiedliwości i niebezpieczne zapowiedzi dalszych "porządków" są zagrożeniem dla niepodległości. Do tego obawa, że Polskę zaleje fala migrantów, a w ramach rzekomej walki o środowisko, może poważnie ucierpieć gospodarka kraju.

 

W pewnym momencie prowadząca protest Beata Dróżdż poprosiła o zabranie głosu popularnego radnego Łukasza Janika, którego tłum powitał skandując:
“Zwyciężymy i Trybunał Obronimy… i Chojniaka pogonimy!”

 

Wypowiedź wywołanego umocowana była mocno w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych i walki o fotel prezydenta miasta:

 

…i Chojniaka pogonimy. Ja wiem, że odbijemy Piotrków i tu musicie Państwo mi zaufać. Naprawdę wygramy !

 

Na koniec wystąpienia Łukasza Janika tłum zaczął skandować jego imię.

W pewnym momencie wśród zgromadzonych pojawił się Antoni Macierewicz. Stojąc na pośpiesznie zaimprowizowanym podeście, z parasolem nad głową, przemówił do zebranych:

Niepodległość jest dla nas najważniejsza, niepodległość jest źródłem naszego działania, niepodległość jest tym, czego będziemy zawsze bronili…

 

Sobotni protest Wolnych Polaków wymierzony był głównie w rządzących i zmiany, które aktualnie dokonują się w kraju, w związku z utratą władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Jednak śmiało można uznać to wydarzenie jako początek samorządowej kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Piotrkowie.


*

 

Lista protestów Klubów Gazety Polskiej, które odbyły się w ten weekend:

Piątek 02.02

ŚRODA ŚLĄSKA - plac Wolności (Rynek Dolny), godz. 14:00
Sobota 03.02

KRAKÓW - plac Matejki, godz. 12:00
KOSZALIN - Rynek Staromiejski przed Ratuszem w Koszalinie, godz. 12:00
PIOTRKÓW TRYBUNALSKI - plac Kościuszki 6, godz. 16:00
BYDGOSZCZ - Urząd Wojewódzki ul Jagiellońska 3, godz. 17:00

POLECAMY


Zainteresował temat?

7

20


Komentarze (279)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

powiem krótko ~powiem krótko (Gość)06.02.2024 21:35

Kupa dziada co ten Tusk wyprawia. Demokratura na całego.

69


Wolny Polak ~Wolny Polak (Gość)06.02.2024 20:11

Niech żyje Donald Tusk!

66


Sobota ~Sobota (Gość)04.02.2024 09:57

Dziwne te ich hasła, przecież pis ułożył się z Chojniakiem. Osoby Telus, Lorek dają poparcie

413


brawo wy ~brawo wy (Gość)03.02.2024 20:19

Nie jestem fanem PIS-u ,ale w jednym przyznam im rację że pogonią Chojniaka, Najwyższy czas.

64


W ~W (Gość)03.02.2024 21:32

Piotrków teraz postawi na Janika, to jest bardzo dobry kandydat.

56


wierzący ~wierzący (Gość)03.02.2024 22:57

Adam Bodnar zdjął Krzyż w gabinecie ministerstwa sprawiedliwości, zamiast tego powiesił zdjęcie z napisem KONSTYTUCJA. Każdy kto walczy z krzyżem - przegra.

1113


Hubert.G ~Hubert.G (Gość)05.02.2024 18:49

Komentujący dla czego się boicie baliście iść na miejsce i na żywo im to powiedzieć tu rozpisujecie się bo to bo tamto itd znawcy od wszystkiego a jak do czego dochodzi to cisza tak samo miałem takich w zakładzie pracy nic im nie pasowało płacą godziny zmiany szef dyrektor ale jak mieli okazję powiedzieć o podwyżkach to żadnego nie było nie mieli odwagi takich mamy maczo to samo na tej stronie strach nie pozwala można popisac

76


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)03.02.2024 22:36

Cytuję:
Zdaniem protestujących bezprawne przejęcie mediów, modelowanie wymiaru sprawiedliwości i niebezpieczne zapowiedzi dalszych "porządków" są zagrożeniem dla niepodległości. Do tego obawa, że Polskę zaleje fala migrantów, a w ramach rzekomej walki o środowisko może poważnie ucierpieć gospodarka kraju.


Ubaw po pachy. Przypomnę po raz n-ty: PiS, PO - jedno zło!
Obie te partie prowadzą jedną, wrogą Polsce politykę. Przypominam, że Morawiecki był wcześniej doradcą Tuska i podobnie jak Tusk związany jest z niemiecką agenturą. Zagraniczne media o tym pisały, tylko te "polskie" i "wolne" zamiotły sprawę pod dywan, kiedy problem nagłośnił Leszek Szymowski. W kwestii zalewu Polski nachodźcami te partie prowadzą jedną politykę, tyle tylko, że PiS udawał, że nas przed tym chroni, a nachodźców po cichu osiedlał. PO będzie robić to jawnie. W kwestiach klimatyzmu te partie też mówią jednym głosem. To Morawiecki podpisywał "Fit for 55" i zobowiązał się do wprowadzenia "kamieni milowych" dotyczących eliminacji samochodów spalinowych, eliminacji paliw kopalnych, zobowiązania do "remontów klimatycznych", zniszczenia tradycyjnego rolnictwa itd. Obie partie popierają system ETS (pozwoleń na emisje dwutlenku węgla, spekulacji i handlu tymi pozwoleniami) oraz rozszerzenia tego szwindlu na transport, budownictwo i rolnictwo. Dlaczego rzekomo POLSCY premierzy (i Morawiecki i Tusk) nie realizują polskich interesów, tylko wdrażają wytyczne płynące od Klausa Schwaba?
Protest Wolnych Polaków - dobre sobie! A na czym ta Wasza wolność polega? Widać plebs już zapomniał, jaką "wolność" zafundował nam PiS pod pretekstem pLandemii. Jeden wielki terror, pozbawianie ludzi wolności, majątku i życia. Niszczenie przedsiębiorców, szkolnictwa... Co wtedy robiły te "wolne" media? Siały strach! Czy dopuszczały do głosu ludzi (lekarzy, naukowców!), którzy mieli przeciwne zdanie do "jedynego słusznego" propagowanego przez te media? Nie! Czy dopuszczały do głosu ludzi, którzy mówili, że ten cały kowid można normalnie leczyć, i że wcale nie jest taki groźny? Nie!
Tu chodzi tylko o to, że to "ta druga" klika przejęła media i będzie głosić swoją propagandę, o nic więcej, o żadną wolność.
Ciemnota rozumuje tylko w kategoriach "albo PiS albo PO", a pętla zaciska się dalej.
A obecny na tym spędzie Macierewicz niech się wytłumaczy z umowy podpisanej w grudniu 2016 z Ukrainą, w myśl której w razie potrzeby jesteśmy zobowiązani udostępnić im wszelkie zasoby naszego Państwa. To przez tą umowę wysłaliśmy im nasze czołgi, inną broń i amunicję, przyjęliśmy na utrzymanie rzesze Ukraińców, a na ten rok Tusk już zarezerwował dla Ukrainy 18 miliardów euro (czyli ponad 70 miliardów złotych). To przez tą umowę niejaki Jasina mówił, że jesteśmy "sługami narodu ukraińskiego". A wspominam o tym dlatego, że pod tą umową widnieje ponoć parafka (bo nie czytelny podpis) postawiona przez Macierewicza.
I ciekaw jestem argumentacji obecnych na tym spędzie. Może się wypowiedzą i wyjaśnią, o co im właściwie chodzi, i dlaczego jedna obca agentura jest niby lepsza od drugiej obcej agentury?

1711


ejo ~ejo (Gość)07.02.2024 11:49

Mogli panowie niedoszli posłowie z pisu przejść się po mieście i pozdejmować swoje plakaty wyborcze. Prawo nakazuje i kultura ... A tak, to nie u nich...

54


trzeźwy ~trzeźwy (Gość)06.02.2024 21:33

"Pierwszy sekretarz dowolnej partii - Niech żyje! Niech żyje!, Uraaaaa!"
Ludzie, opamiętajcie się. To już nie komuna. Nie trzeba krzyczeć "Jarosław, Jarosław" ani "Donald, Donald" ani nawet "Łukasz, Łukasz". Możemy żyć własnym życiem, myśląc o sobie i swoich rodzinach, olewając wszelkich polityków. Nie dajmy się manipulować! Nie bądźmy mięsem armatnim ani pożytecznymi idiotami.

41


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat