artykuł sponsorowany

Praca w Niemczech – w jakich branżach szukać zatrudnienia?

Środa, 20 lipca 2022
Praca za granicą wciąż kusi Polaków wyższym wynagrodzeniem w porównaniu do ofert pracy w Polsce. Ta sytuacja w najbliższej perspektywie czasowej nie ulegnie zmianie, dlatego ogłoszenia z zagranicznymi propozycjami zatrudnienia cieszą się niesłabnącą popularnością.
Praca w Niemczech – w jakich branżach szukać zatrudnienia?

 

Popularne kierunki wyjazdu

Praca za granicą – dokąd wyjeżdżają Polacy? Przede wszystkim do Niemiec, ale częstym wyborem są także kraje skandynawskie. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się oferty pracy w Austrii, Szwajcarii czy Francji. Na dalszym miejscu jest praca w Wielkiej Brytanii, która po brexicie wiąże się z większą liczbą formalności do załatwienia.

Praca w Niemczech – dlaczego jest najpopularniejsza wśród Polaków?

Odpowiedź wydaje się oczywista – chodzi tu przede wszystkim o odległość od miejsca zamieszkania. Im bliżej Polskim, tym oferta pracy jest bardziej atrakcyjna. Zatrudnienie w Niemczech pozwala na częste zjazdy do Polski (np. na weekend), część rodaków, mieszkająca przy niemieckiej granicy może sobie pozwolić na codzienne dojazdy do pracy.

Czy znajomość języka niemieckiego jest konieczna?

Wszystko zależy od oferty pracy. W większości ogłoszeń jest zawarta informacja, czy znajomość języka niemieckiego jest konieczna do podjęcia zatrudnienia. Najczęściej kandydat nie musi komunikować się w języku niemieckim, ale taka umiejętność jest dodatkowym atutem. Bardzo często znajomość niemieckiego jest dodatkowo premiowana przez pracodawców premią finansową.

Kto znajdzie pracę w Niemczech?

Od lat najwięcej ofert pracy w Niemczech dotyczy zatrudnienia w magazynach, na produkcji czy jako opiekun osób starszych. Poza tymi branżami pracę mogą znaleźć również spawacze, budowlańcy czy pracownicy hoteli i lokali gastronomicznych. Wymogiem jest przede wszystkim doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku do oferowanego, atutem jest znajomość języka niemieckiego i posiadanie własnego samochodu potrzebnego do dojazdu do pracy.

Spawacz Niemcy – oferty pracy

Na oferty pracy w Niemczech nie mogą narzekać także spawacze. Pracownicy z certyfikatami spawalniczymi są poszukiwani głównie przez pracodawców z branży automotive. Spawane są np. elementy nadwozi samochodowych, a także naczepy, przyczepy do samochodów ciężarowych oraz sprzęt rolniczy. Pracodawcy oczekują od kandydatów aktualnych certyfikatów spawalniczych i doświadczenia w pracy spawacza.

Gdzie szukać dobrych ofert pracy w Niemczech?

Najwięcej ogłoszeń o pracę można znaleźć na czołowych portalach pracy – OLX, infopraca.pl, pracuj.pl czy europa.jobs. Zatrudnienie oferują zarówno niemieccy pracodawcy, jak i agencje pracy, które często oferują bezpłatne zakwaterowanie, pracę w polskiej ekipie oraz opiekę polskiego koordynatora. O sprawdzonych pracodawców warto również dopytać znajomych, którzy wcześniej wyjechali do pracy za granicę.

Podsumowanie

Przed wyjazdem do pracy za granicę warto dopytać przyszłego pracodawcę o warunki zakwaterowania i zatrudnienia. Jeśli są jakieś wątpliwości – warto ustalić wszystko przed rozpoczęciem pracy, żeby uniknąć nieporozumień i niepotrzebnego stresu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat