Praca dla więźniów. Czy w Piotrkowie powstanie hala?

Łódzkie Poniedziałek, 18 marca 20196
W ramach programu Ministerstwa Sprawiedliwości na terenach więzień powstają hale produkcyjne, w których będą pracować będą pozbawieni wolności. Zakłada on także możliwość nieodpłatnej pracy więźniów na rzecz samorządów oraz ulg dla przedsiębiorców zatrudniających zatrzymanych.
fot. archiwum epiotrkow.plfot. archiwum epiotrkow.pl

Pieniądze na budowę hali zostały przyznane z Funduszu Aktywizacji Skazanych oraz Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy (FAZ). Tworzą go pracujący więźniowie. Każdy skazany pracując zarabia minimalną płacę, ale 45 procent oddaje na fundusz. W jednej hali może znaleźć pracę od 90 do 130 osadzonych

 

W kraju ma powstać 40 hal przy zakładach karnych. Na razie w Piotrkowie takiego obiektu nie ma. – Natomiast więźniowie pracują odpłatnie u 9 kontrahentów zewnętrznych – powiedział na antenie Radia Strefa FM kpt Paweł Wochal, rzecznik prasowy dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Łodzi. Pozbawieni wolności wykonują też różne prace nieodpłatnie na rzecz Urzędu Miasta.  - W ramach tego programu my wspieramy szeroko rozumianą readaptację społeczną osób, które przebywają w aresztach i zakładach śledczych poprzez pracę – dodał kpt Wochal.

 

W województwie łódzkim w 7 zakładach karnych osadzonych jest 4100. Spośród nich pracowało 2150 czyli 53%.

 

 


Zainteresował temat?

4

3


Zobacz również

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

X2 ~X2 (Gość)19.03.2019 08:10

Nikt nikogo do pracy zmusić nie może na jakiej podstawie

04


gość ~gość (Gość)18.03.2019 21:09

Powinny być takie więzienia jak w Ameryce Południowej

31


hopbęc ~hopbęc (Gość)18.03.2019 16:44

W samym Piotrkowie raczej hali nie będzie z prostego powodu. W Piotrkowie jest areszt śledczy a nie zakład karny. Duża część z osadzonych jest tymczasowo aresztowanych co wiąże się z restrykcjami. Tylko część z nich odbywa kary pozbawienia wolności i to raczej takie nie za długie. Ci z aresztem pracować nie mogą, a nie wiem czy ci co odbywają kary moga pracować, a jak mogą to czy opłaca się stawiać halę jeśli jegomoście mają krótkie wyroki i zaczną pracę a a już będą wychodzić.

61


redakcjo bez cenzury proszę ~redakcjo bez cenzury proszę (Gość)18.03.2019 11:23

Droga do resocjalizacji prowadzi tylko poprzez wydajną pracę z której więzień będzie się utrzymywał i wpajanie ponoszenia odpowiedzialności. Innej drogi nie ma aby być uczciwym człowiekiem, chyba że dożywocie, ciemna mokra wieża, albo galero-kamieniołomy. Leżenie do góry brzuchem za nasze pieniądze i granie w ping ponga kieszeniowego prowadzi do jeszcze większej degeneracji. Ja malowanie ścian przyjaznymi kolorami muszę zrobić za własne pieniądze, choć by mi brakowało na chleb, wykształcić się muszę za własne, książki kupuję za własne i obiad jem taki na który zapracuję i mam być praworządnym obywatelem.

82


Niech pracują ~Niech pracują (Gość)18.03.2019 09:48

Powinni pracować na swoje utrzymanie, zapłacić za pobyt w ZK, a nie jak do tej pory bezpłatne wakacje.

133


paweł wychowalek ~paweł wychowalek (Gość)18.03.2019 07:48

jest to słuszne rozwiązanie

113


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat