Advertisement

Powieść na lato - słuchaj codziennie w radiu Strefa FM

ePiotrkow Poniedziałek, 28 czerwca 202122490
Na czas wakacji mamy dla was wyjątkową propozycję książkową. W letniej audycji "Strefa najlepsza pod słońcem" w cyklu "Powieść na wakacje" proponujemy książkę "Chwała meksykańskim zakonnicom", której autorką jest Barbara Kwinta. To przyjemna i lekka pozycja w sam raz na słoneczne dni. Można jej posłuchać na antenie radia Strefa FM codziennie od poniedziałku do piątku.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Wydana nakładem wydawnictwa Prószyński i s-ka pozycja pojawi się w letnim programie "Strefa najlepsza pod słońcem" dwukrotnie - o 11.40 i 12.45. Czyta Bartosz Gumulec.

 

A o czym jest "Chwała meksykańskim zakonnicom"? To perypetie Emilii Starskiej, kochającej planowanie i rutynę. Jednak życie przygotowało dla niej raczej spontaniczny rollercoaster. Po przeczytaniu listu od zmarłej mamy dochodzi do wniosku, że nie może wyjść za Dawida. Jej narzeczony to jednocześnie syn właścicieli wielkiej firmy odzieżowej, w której na stanowisku kierowniczym pracuje także Emilia. Dziewczyna zmyka z własnego ślubu, traci pracę i wyjeżdża, by dowiedzieć się, kogo i co kocha najbardziej. Uciekająca panna młoda chroni się pod skrzydłami najlepszej przyjaciółki Lien. By odciąć się od życiowego kataklizmu, udaje się na kilka dni do domu rodzinnego. Podczas sprzątania strychu znajduje walizki babci Zofii - słynnej krakowskiej krawcowej. W jednej z nich odkrywa pomysł na swoje nowe życie.

 

To urocza i dowcipna powieść o zmianach i wyborach, odwadze bycia sobą i nienazwanym "czymś więcej".

 

fot. Marta Sputo

 

Autorka książki, Barbara Kwinta, jest lingwistką, tłumaczką z języka angielskiego, współpracuje z kwartalnikiem "Wedding", gdzie tworzy artykuły eksperckie i teksty lifestylowe. Ma na koncie książkę "Jak kupić suknię ślubną i nie zwariować". Jak pisze sama o sobie - "Mama i żona. Beznadziejny kucharz. Wielbicielka yerba mate, kawy i żakietów".
Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat