Powiatowa służba zdrowia dostępna dla wszystkich mieszkańców

Środa, 31 grudnia 201413
Nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu piotrkowskiego. Starosta powiatu Stanisław Cubała podjął decyzję, że każdy, kto zgłosi się do 12 placówek opieki zdrowotnej, podległych Powiatowemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie Trybunalskim, dla którego podmiotem tworzącym jest samorząd powiatowy, otrzyma potrzebną pomoc.
Powiatowa służba zdrowia dostępna dla wszystkich mieszkańców
Przychodnie podległe samorządowi powiatowemu

Piotrkowski PZOZ ma bowiem podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia i zapewni opiekę wszystkim potrzebującym.
- Nasze poradnie i ośrodki zdrowia są przygotowane na to, aby przyjmować pacjentów, którzy mogą mieć trudności z dostępem do swoich lekarzy pierwszego kontaktu - podkreśla starosta Cubała. - Oczywiście spodziewam się, że ten pierwszy okres może powodować niedogodności w organizacji, ale nasi lekarze rodzinni nie odmówią pomocy.
W załączniku (grafika) zamieszczamy wykaz placówek, na terenie powiatu piotrkowskiego, które świadczyć będą usługi podstawowej opieki zdrowotnej.

- Wszelkie informacje na temat świadczeń medycznych można uzyskać pod numerem telefonu infolinii łódzkiego oddziału NFZ: 42-275-40-30, w godzinach od 8.00 do 16.00 w dniu 1 stycznia 2015 roku oraz w pozostałe dni, także te wolne od pracy – informuje Aneta Stępień, asystent prasowy specjalista ds. promocji i współpracy z mediami Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.

 

Zobacz i posłuchaj rozmowy na antenie Radia Strefa FM z Pawłem Banaszkiem, dyr. Powiatowego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Piotrkowie (d. Szpitala Rejonowy).

 


Zainteresował temat?

4

2


Zobacz również

reklama

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sklave sklaveranga31.12.2014 11:51

Horror dla tysięcy pacjentów. Wygrać los do lekarza zamiast szóstki w Lotto?
Czy komuś w tej biednej Polsce zależy by chorego wyleczyć? Wątpię ZUS powołał orzeczników którzy mieli pilnować lekarzy by leczyli a ci ścigają nieleczonych chorych. NFZ miał płacić za leczenie, pieniądze miały iść za pacjentem a płaci za listy potencjalnych pacjentów.
Lekarze w publicznych przychodniach traktują chorego jak krowę i doją ile się tylko da.
No a od Nowego Roku przybywa kolejny darmozjad Agencja Oceny Technologii Medycznych która ma się zajmować wyceną świadczeń.
Tylko w prywatnych gabinetach wizyta jest jakby przyjemniejsza i dokładniejsza może wystarczy wyeliminować pazerne państwo jako pośrednika i ta będzie lekarstwem na uzdrowienie publicznej służby zdrowia. Przecież i tak jak ktoś zachoruje a chce przeżyć musi iść prywatnie się leczyć.
Więcej na http://sklave.manifo.com/

62


wolny człowiek ~wolny człowiek (Gość)31.12.2014 11:35

Ja nie wierzę p. Cubale ani dyr., Banaszkowi. Niech wezmą się Oni za robotę a nie tylko gadka i nic.Dyr. Banaszekjest na uwięzi Cubaly/ oran założycielski / a zastępczyni Wojtasik jest ordynarna . - nie pasuje na stanowisko zastępcy na lekarza też nie.

112


broda ~broda (Gość)31.12.2014 10:58

Cytuję:
Nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców powiatu piotrkowskiego.


I kolejek w tych 12 placówkach oczywiście nie będzie?

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat