Porażka po pięknej walce. Zagłębie znów wywozi komplet punktów

Strefa FM Sobota, 23 października 20106
To było widowisko godne dwóch obecnie najwyżej notowanych zespołów w Supelidze PGNiG piłki ręcznej kobiet. Zagłębie Lubin pokonało Piotrcovię 21:20 (11:7), ale naszym zawodniczkom należą się brawa za piękną walkę. Niewiele brakowało aby zespół z Lubina zostawił w Piotrkowie przynajmniej jeden punkt.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Zagłębia. Po 30. minutach zespół Bożeny Karkut prowadził 11:7. Kiedy w 45. minucie przyjezdne prowadziły już 17:11 wydawało się, że jest już po meczu. Piotrcovia zagrała jednak fantastycznie w ostatnim kwadransie. Na 6. minut przed końcem było 19:19. Dramatyczna końcówka należała jednak do lubinianek, które ostatecznie wygrały 21:20. Na trzy sekundy przed końcem Piotrcovia mogła wyrównać. Rzut Sylwii Lisewskiej okazał się jednak minimalnie niecelny (piłka trafiła w boczną siatkę i można było odnieść wrażenie, że wpadła do bramki).

PIOTRCOVIA - METRACO ZAGŁĘBIE LUBIN 20:21 (7:11)