Pisarz Mariusz Koperski spotkał się z piotrkowianami

Strefa FM Piątek, 29 marca 20190
"Giełda milionerów" to najnowsza powieść Mariusza Koperskiego oraz główny powód, dla którego autor przyjechał do Piotrkowa by spotkać się z mieszkańcami. Podczas wieczoru autorskiego, które odbyło się w piątek w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Koperski opowiadał m.in o Zakopanem, które było jego inspiracją do napisania książki.

Ładuję galerię...

W piątek czytelnia Miejskiej Biblioteki Publicznej była zapełniona. Mieszkańcy przyszli, aby spotkać się z Mariuszem Koperskim, pisarzem, a zarazem rodowitym piotrkowianinem. "Giełda milionerów" to już trzecia część zakopiańskiej powieści kryminalnej, prezentująca dalsze losy komisarza Karpiela. -Wymyśliłem to jako taki podgatunek, kryminał miejski. Można powiedzieć, że Zakopane jest właśnie takim współbohaterem tej historii. Moich czytelników można podzielić na dwie grupy. Z jednej strony są zakopiańczycy, dla których cała sceneria jest doskonale znana, są też na pewno bardziej krytyczni wobec tej powieści. Pozostali odbiorcy, w tym m.in piotrkowianie, "Giełda milionerów" to opowieść o mieście, o którym słyszeli, w którym byli, ale nie znają go tak dobrze. Mają swoje wyobrażenia, ale teraz mogą je skonfrontować z tym co ja opowiadam - powiedział Mariusz Koperski

- Zakopane to moja inspiracja. Mieszkając tam, poczyniłem pewne obserwację, które przelałem na papier. Ta historia nie mogłaby się wydarzyć gdziekolwiek indziej. Jest tak zakorzeniona w realiach Zakopanego, że nie można by jej było przenieść, bez uszczerbku dla powieści. - dodaje autor.

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat