Piotrkowianin gorszy od Górnika

Piotrkowianin Piątek, 08 kwietnia 202211
Bez niespodzianki w najciekawiej zapowiadającym się meczu 22. serii Superligi. Górnik Zabrze po raz drugi w tym sezonie okazał się lepszy od Piotrkowianina pokonując w hali Relax zespół Bartosza Jureckiego 34:29 (17:17)

O wygranej przyjezdnych zdecydowała druga połowa, a zwłaszcza jej pierwszy kwadrans. To piąty z rzędu mecz naszej drużyny bez zwycięstwa. Duży wpływ na postawę Piotrkowianina ma również sytuacja kadrowa. Kilku zawodników jest bowiem kontuzjowanych.

Mecz rozpoczął lepiej Górnik, który po rzutach Dmytro Ilchenki z koła i Dmytro Artemenki prowadził 2:0. Po kwadransie było 11:7 dla przyjezdnych, a Piotrkowianin popełniał wiele błędów, szczególnie w obronie. Dopiero w końcówce pierwszej połowy gospodarze przypomnieli sobie swoje najlepsze mecze w tym sezonie, odrobili kilka bramek straty, a po bramkach Filipa Surosza i Antoniego Donieckiego doprowadzili do remisu 17:17. Przy takim wyniku obie drużyny zeszły do szatni.

Początek drugiej połowy znów należał do Górnika. Po dziesięciu minutach tej odsłony było 23:19 dla drużyny trenera Marcina Lijewskiego. Piotrkowianin próbował, podobnie jak w pierwszej części, odrobić straty przyspieszając rozgrywanie swoich akcji. Brakowało jednak precyzji, a świetnie między słupkami spisywał się Jakub Skrzyniarz. Bramkarz Górnika uznany został zresztą najlepszym zawodnikiem spotkania, a jego zespół wywalczył niezwykle ważne trzy punkty, wygrywając ostatecznie 34:29.

Ktoś chyba za mocno nadmuchał balon i widział nas już w europejskich pucharach. Tymczasem my kilka miesięcy temu walczyliśmy o utrzymanie w lidze. Cały czas się uczymy, mamy młody zespół. Oczywiście - chwała chłopakom, że tak długo byliśmy w ścisłej czołówce tabeli, ale spokojnie - zejdźmy na ziemię - ocenił mecz trener Piotrkowianina Bartosz Jurecki.

Piotrkowianin Piotrków Tryb. - Górnik Zabrze 29:34 (17:17)

Piotrkowianin: Ligarzewski, Chmurski, Kot - Wawrzyniak, Jędraszczyk 1, Doniecki 2, Stolarski 1, Matyjasik 5, Babicz 1, Swat 7 (4/4), Surosz 10, Pożarek, Mosiołek 1, Pacześny 1.