Narodowe Towarzystwo Oświatowe w Piotrkowie w 2008 roku zwróciło się do Rady Miasta z prośbą o uczczenie pamięci Mieczysława Trajdosa i nazwanie jego imieniem ulicy lub ronda na skrzyżowaniu ulic Sulejowskiej z Wyzwolenia. Następnie Komisja Oświaty, Nauki, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miasta wniosła o umieszczenie proponowanej nazwy w prowadzonym przez Referat Geodezji, Kartografii i Katastru rejestrze proponowanych nazw ulic i placów.
We wrześniu 2011 r. Eugeniusz Grzejdziak (prezes Narodowego Towarzystwa Oświatowego) ponowił prośbę o nazwanie ronda imieniem Mieczysława Trajdosa i zaproponował, aby było to rondo przy ul. Wolborskiej i Wyzwolenia. 11 stycznia 2012 r. kierownik Referatu Geodezji Kartografii i Katastru zwrócił się do prezesa NTO o akceptację propozycji nazwania imieniem Trajdosa ronda wybudowanego u zbiegu ulic Karolinowskiej i Rolniczej. Propozycja ta została zaakceptowana.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Poseł Domaracki sprzeciwia się nazwom rond i ulic
Mieczysław Trajdos urodził się 11 grudnia 1887 r. w Piotrkowie. Był wychowankiem piotrkowskiego gimnazjum im. Bolesława Chrobrego. Ukończył prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Był adwokatem, dziennikarzem, wybitnym działaczem polskiego obozu narodowego i konspiracji niepodległościowej, bliskim współpracownikiem Romana Dmowskiego. Został zamordowany przez Niemców w 1942 lub 1943 roku w Poznaniu.