Pierwsze starcie dla Lublina

Strefa FM Wtorek, 20 kwietnia 20100
Na pewno nie jest to wymarzony początek rywalizacji z mistrzem Polski. W meczu numer 1. półfinału mistrzostw Polski piłkarek ręcznych SPR Lublin pokonał pewnie Piotrcovię 33:25 (20:13).

Duży wpływ na końcowy wynik spotkania miały pierwsze jego minuty. Już w siódmej minucie było 6:1 dla SPR.

O przerwę na żądanie poprosił trener Piotrcovii Janusz Szymczyk. Wskazówki szkoleniowca przyniosły skutek. Gra naszych zawodniczek zaczęła być lepsza. Lepsza jednak tylko do 16. minuty, kiedy było 11:7. Wówczas SPR znów uzyskał przewagę i ostatecznie po pierwszej odsłonie prowadził różnicą aż siedmiu bramek - 20:13. W drugiej połowie lublinianki kontrolowały przebieg meczu, nie pozwoliły Piotrcovii na odrobienie strat i w efekcie wygrały 33:25.

- Wpływ na postawę naszych rywalek mogło mieć to, że przyjechały do Lublina w dniu meczu. Wiemy co to znaczy przejechać ponad 200 kilometrów po polskich drogach. Jutro na pewno jednak łatwo nie będzie. Mamy tego świadomość - skomentował spotkanie szkoleniowiec SPR, Grzegorz Gościński.

- Musimy zagrać zdecydowanie lepiej w obronie. Dziś zaczęłyśmy słabo. Lublin nam odskoczył, a taka drużyna jak SPR nie da się już później złapać. To jest dopiero 1:0, na pewno nie składamy broni, walczymy dalej - powiedziała po meczu Agata Wypych.

posłuchaj Agaty Wypych

SPR Lublin - Piotrcovia 33:25 (20:13)

(stan półfinałowej rywalizacji 1-0 dla SPR)

Piotrcovia: Skura - Mijas, Dominiak, Strzałkowska 3, Wypych 4/1, Polenz, Krzysztoszek 1, Podrygała 3, Dąbrowska, Szczecina 3, Waga 3, Lisewska 8/4, Szafnicka.
Trener: Janusz Szymczyk
Kary: 6 min (Lisewska, Wypych, Dąbrowska)