Otwarto kolejną nowoczesną Ekopracownię w piotrkowskim Ekonomiku

Strefa FM Wtorek, 18 czerwca 20247
Wygodne biurka i krzesła, nowoczesny multimedialny monitor zamiast tablicy i kredy. Fototapeta kojąca oczy uczniów i nauczycieli - tak prezentuje się nowo otwarta "Ekopracownia" w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 5 w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Na uroczyste otwarcie pracowni zawitali prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki, przedstawicielka kuratorium Katarzyna Glicner-Woźny oraz przedstawiciel rady miasta Dariusz Cecotka. Podczas otwarcia pracowni zaprezentowano zakupione pomoce dydaktyczne, które będą wykorzystywane podczas lekcji geografii, biologii i fizyki.

W klasie jest nowoczesny multimedialny monitor. Czasy, kiedy pisało się kredą po tablicy, powoli odchodzą do lamusa. Nowy sprzęt jest niezwykle dla nas cenny, ale wierzę, że będzie to też kolejne dobre narzędzie do pracy z uczniami. W tej pracowni przede wszystkim będziemy nauczać geografii, biologii fizyki czy chemii. Ta nowa ekopracownia zapewne zmotywuje naszych uczniów do rozwijania nowych ekologicznych pomysłów. Pan prezydent po raz pierwszy zawitał do naszej szkoły, była to okazja do zapoznania się Juliusza Wiernickiego z naszymi pomysłami i projektami, także tymi remontowymi - mówił Piotr Bereska, dyrektor ZSP nr 5 w Piotrkowie.

Poza tym prezydent przyjrzał się też prowadzonym modernizacjom budynku szkoły oraz poznał dalsze plany rozwoju, jakie widzi dyrektor Piotr Bereska. To m.in. wyburzenie zabudowań znajdujących się w dziedzińcu szkoły.

Szkoła robi bardzo dobre wrażenie. Widać nawet zaangażowanie całej kadry w remonty. Mam pełną świadomość tego, że potrzebujemy bardzo dużo środków, nakładów i pracy, aby wszystkie szkoły w Piotrkowie, m.in. Ekonomik doprowadzić do stanu godnego XXI wieku - mówił Juliusz Wiernicki, prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

Pracowania została wyremontowana i doposażona ze środków pozyskanych w ramach konkursu „Moja wymarzona Ekopracownia”, ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi oraz środków pozyskanych z Urzędu Miasta Piotrkowa. Całkowity koszt inwestycji to 65 920 zł, z czego dofinansowanie WFOŚiGW w Łodzi i wynosi 59 920 zł.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP97300 ~EP97300 (Gość)20.06.2024 08:12

18. czerwca?
Na wakacje jak znalazł. :D

30


Pan Uczeń ~Pan Uczeń (Gość)19.06.2024 09:29

Żadne nawet najlepsze wyposażenie nic nie da jak nie będzie dobrego nauczyciela

60


Mi ~Mi (Gość)20.06.2024 10:49

Ekopracownia i pierwsze co się rzuca w oczy... siedziska z plastiku, ale przynajmniej zielony to wiadomo że ekologiczny (jak czerwony to szybszy albo granatowy to unijny). A się spytam- co w takich pracowniach będzie wykładane... wiedza o ekologii, ekonomi czy mix wszystkiego od religii do fizyki? Bo jak chodzi o piniondze na te pracownie, to pewnie dalo by zrobic 2,3 w cenie tej jednej, le za to bez otoczki urzędniczej oraz tych znamienitych gosci co otwarce oficjalne urządzili.

50


No tak... ~No tak... (Gość)19.06.2024 20:28

Te slumsy na zewnątrz robią wrażenie!

40


~ ~~ (Gość)19.06.2024 09:30

Po zdjęciach z dziedzińca widzę że przez 30 lat w ekonomiku zmieniło się tylko tyle, że zniknęła hałda węgla, a pojawiły się rurki z gazem. Ranczo jeszcze istnieje?

70


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat