Reklama

OREADA prezentuje nowy klip i zaprasza na koncert urodzinowy

Łódzkie Wtorek, 10 maja 20225930
W trzeciej odsłonie cyklu o nazwie „Leśna Live Sesja” pochodząca z Moszczenicy OREADA prezentuje znaną polską piosenkę ludową w nowej aranżacji. Wraz z premierą „Lipki” grupa zaprasza na swój koncert urodzinowy, który odbędzie się 13 maja w łódzkim pubie Keja.

OREADA swoją muzykę określa słowem FolkOFF. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody, podczas których OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. To, co wyróżnia OREADĘ to bogactwo harmonii i instrumentów, dopracowane, niebanalne aranże oraz niezwykle szczery przekaz wyrażony w tekstach w języku polskim.

OREADA swoją muzyczną wędrówkę rozpoczęła na łódzkim festiwalu YAPA w 2016 r. Od tego czasu zagrała prawie 150 koncertów zarówno klubowych, jak i festiwalowych (m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival, Międzynarodowym Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit czy Festiwalu 4 Strony Karpat), w 2017 roku wydała minialbum, a w 2020 płytę pt. „Mówili mi ludzie”, która w plebiscycie Plastry Kultury uzyskała tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2020.

Bliżej Piotrkowa OREADĘ będzie można zobaczyć i usłyszeć już 4 czerwca podczas Dni Wolborza - na jednej scenie wystąpi obok zespołu ENEJ: https://epiotrkow.pl/news/Zagra-dla-nas-Enej,47527 .


Więcej informacji:
Facebook: https://www.facebook.com/oreada
Strona internetowa: http://oreada-art.pl/
Instagram: https://www.instagram.com/_oreada
YouTube: https://bit.ly/lesnasesja_glos

Streaming: https://li.sten.to/OreadaStreaming

 

(mat. OREADA)

 


Zainteresował temat?

1

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat