artykuł sponsorowany

O czym warto pamiętać, pisząc CV?

Piątek, 03 marca 2023
Skuteczne CV jest kluczem do otrzymania wymarzonej posady. Jak je napisać, aby zwiększyć swoje szanse na zdobycie pracy? Najważniejsze, aby wpisywało się w obowiązujące zasady, na które zwracają uwagę rekruterzy. Istotne jest również dopasowanie jego treści do konkretnej propozycji zatrudnienia. Sprawdź, o czym musisz pamiętać, pisząc CV!
O czym warto pamiętać, pisząc CV?

Zapisz profesjonalne dane kontaktowe

 

Bardzo ważnym punktem CV jest sekcja z danymi osobowymi i kontaktowymi. Powinny one być profesjonalne. Co to dokładnie oznacza? Nie możesz wpisać adresu e-mail na przykład ze swoim pseudonimem czy zdrobniałym imieniem - pełne imię i nazwisko w adresie mailowym to najlepszy wybór. Opcjonalnie warto też pamiętać o odnośniku do swojego portfolio, jeśli takie masz.

 

Nie zapomnij o podsumowaniu zawodowym

 

Czy wiesz, że w górnej części Twojego CV musi znaleźć się rubryka z podsumowaniem zawodowym? Niestety, wielu kandydatów o tym zapomina, chociaż pracodawcy już od paru lat zwracają na tę kwestię szczególną uwagę. Dobrze napisane podsumowanie zawodowe powinno być krótkim opisem kluczowych umiejętności i sukcesów zawodowych. Warto sformułować je w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadało wymaganiom wskazanym w ofercie zatrudnienia.

 

Naucz się pisać o swoich najważniejszych zaletach

 

CV powinno być napisane w taki sposób, aby przekonać pracodawcę, że poradzisz sobie na danym stanowisku. Z tego względu warto zastanowić się, które kompetencje i umiejętności miękkie mogą zwiększyć Twoje szanse na otrzymanie wymarzonej posady. Pamiętaj, że w wielu zawodach ważniejsze od umiejętności twardych są indywidualne predyspozycje, takie jak komunikatywność czy odporność na stres.

Chcesz pracować w sektorze nowoczesnych technologii? Napisz skuteczne CV - praca IT Kraków czeka właśnie na Ciebie!

 

Jak opisać doświadczenie zawodowe?

 

Ważną rubryką Twojego CV jest także doświadczenie zawodowe. Nawet jeśli do tej pory nie pracowałeś w zawodzie, wspomnij o swojej dotychczasowej aktywności. Jesteś studentem i nie masz żadnego doświadczenia? Również w tym przypadku ta rubryka może być Twoim atutem. Podziel się swoją działalnością w okresie studenckim, na przykład w wolontariatach lub na konferencjach naukowych. Nie zapomnij także wspomnieć o stażu lub praktykach.

 

Jak pisać o wykształceniu?

 

W CV musisz wspomnieć o swoim wykształceniu, szczególnie jeśli ukończenie studiów na konkretnym kierunku jest wymagane na aplikowanym stanowisku. Podaj nazwę jedynie ukończonej szkoły wyższej. Pamiętaj, że właśnie w tej rubryce należy też wspomnieć o odbytych kursach i szkoleniach. Nie zapominaj o certyfikatach językowych - nawet jeśli nie są wymagane na danym stanowisku, będą Twoim dodatkowym atutem.

 

Pamiętaj o aktualnej klauzuli CV

 

Kluczowym elementem Twojego CV musi być klauzula, czyli zgoda na przetwarzanie danych osobowych. W świetle obowiązujących przepisów jest to punkt obowiązkowy - bez niego Twoje dokumenty aplikacyjne nie wezmą udziału w rekrutacji. Jest to związane z koniecznością przetwarzania Twoich danych przez rekruterów - brak zgody uniemożliwia im rozpatrzenie danej kandydatury. Musisz pamiętać, że treść klauzuli zazwyczaj zmienia się co roku, dlatego nie należy jej kopiować z poprzednich CV.

 

Przejrzyj najnowsze oferty z działu praca Kraków i wyślij do wybranych firm swoje CV!

 

Podsumowanie

 

Zanim wyślesz CV do potencjalnego pracodawcy, zastanów się, czy udało Ci się w nim udowodnić, że dobrze poradzisz sobie na danym stanowisku. Pamiętaj, aby napisać je zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dotyczącymi poszczególnych sekcji, w tym klauzuli RODO.


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat