ARTYKUŁ SPONSOROWANY

O czym pamiętać, wybierając lekarza dermatologa?

Niedziela, 30 czerwca 2019
Poszukując lekarza dermatologa, najczęściej wybieramy tego, który przyjmie nas w najkrótszym terminie. Tymczasem nie jest to najrozsądniejszy wybór. Decyzję warto poprzedzić poznaniem opinii innych pacjentów. Należy też zwrócić uwagę na stosunek specjalisty do pacjenta.
O czym pamiętać, wybierając lekarza dermatologa?

Termin i czas wizyty


Decydując się na leczenie prywatne, chcemy szybko dostać się do gabinetu i rozpocząć leczenie. Problemy dermatologiczne bywają uciążliwe, jest to więc zrozumiałe zachowanie. Nie zawsze jednak jest to najlepsze wyjście. Warto wcześniej sprawdzić opinie o danym lekarzu. Dobry dermatolog zazwyczaj ma wielu pacjentów, tym samym czas oczekiwania na wizytę wynosi przynajmniej kilka dni. Na kolejne spotkania nie jednak trzeba czekać kilku miesięcy. Bardzo krótkie wizyty w gabinecie również są niepokojące. Lekarz musi przeprowadzić wywiad, oględziny zmian skórnych, zlecić potrzebne badania, przepisać leki i wytłumaczyć zalecenia. Same oględziny i przepisanie recept świadczą o niekompetencji lekarza i lekceważeniu pacjenta. Z tego też powodu wizyta trwająca do 15 minut powinna niepokoić i zachęcić do zmiany lekarza.

 

Kwalifikacje lekarza


W znalezieniu profesjonalnego lekarza dermatologa pomogą specjaliści z tourmedica.pl. To oczywiste, że im wyższe kwalifikacje, tym większą popularnością cieszy się dany lekarz. Jednak nie tylko tytuły są ważne. Warto zwrócić uwagę na to, czy dany lekarz prowadzi aktywność naukową, pogłębia wiedzę, bierze udział w konferencjach i sympozjach. Zyskujemy wtedy pewność, że śledzi on na bieżąco osiągnięcia medycyny i potrafi z nich korzystać. Dobry dermatolog, mając podejrzenia, że objawy skórne wynikają z innych niż dermatologiczne chorób, zaleci wizytę w odpowiedniej poradni. Często konieczne są odwiedziny u alergologa, endokrynologa, a nawet psychiatry. Specjalista nie będzie przepisywał kolejnych leków bez postawienia właściwej diagnozy i narażał pacjenta na nieskuteczne oraz szkodliwe kuracje. Dlatego może zlecić dodatkowe badania, skonsultować się z innym lekarzem dermatologiem lub wskazać specjalistę, do którego należy się udać.

 

Podejście do pacjenta


Dobry lekarz cechuje się empatią. Potrafi cierpliwie wysłuchać pacjenta i skłonić go do opowiedzenia nawet o najbardziej wstydliwych problemach zdrowotnych. Poświęca również czas na wywiad, zanim przejdzie do badania. Śpieszący się i ponaglający lekarz to sygnał, że bezpieczniej będzie poszukać innego specjalisty. Medyk powinien wzbudzać zaufanie, nie może więc traktować pacjenta szablonowo i schematycznie. Jeżeli kuracja nie przynosi efektów, powinien poszukać przyczyny tego stanu i zapisać inne leki. Ważne jest także, by przepisując preparaty, uwzględnił możliwości finansowe pacjenta. Dopiero taki specjalista będzie miał doskonałe rekomendacje od pacjentów. Przed podjęciem decyzji warto zapytać rodzinę i znajomych o polecanego dermatologa lub sprawdzić opinie w sieci.

 

Wybór właściwego lekarza zwiększa szanse na skuteczne leczenie. Zdarza się, że problemy dermatologiczne pozostawiają trwałe zmiany, z którymi uporać się można tylko z pomocą medycyny estetycznej. Osoby poszukujące informacji na ten temat zainteresuje artykuł: „Medycyna estetyczna – zabiegi odmładzające, rewitalizujące, ujędrniające”.


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat