O bezpieczeństwie seniorów w gminie Wolbórz

Region Sobota, 25 maja 20241
20 maja 2024 r. w Wolborskim Centrum Kultury odbyło się kolejne spotkanie z seniorami zorganizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolborzu dotyczące bezpieczeństwa seniorów.
fot. wolborz.ue fot. wolborz.ue

Ładuję galerię...

Uczestników spotkania powitał burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który przypomniał o zaplanowanych na najbliższe lata przedsięwzięciach skierowanych do seniorów i inwestycjach na rzecz poprawy jakości ich życia. Podkreślił ważność problemów seniorów oraz swoją, jak i kierownika MOPS, gotowość w niesieniu pomocy dla tej grupy mieszkańców.

 

Spotkanie poprowadziła st. asp. Katarzyna Dębińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Starszej aspirant towarzyszył dzielnicowy Komisariatu Policji w Wolborzu Adam Swarbuła. Seniorzy uzyskali cenne informacje na temat tego co robić, aby nie stać się ofiarą przestępstwa lub wykroczenia, o jakich zasadach powinni pamiętać rozmawiając z obcymi osobami przez telefon. Uzyskali wiedzę jak nie dać się zmanipulować osobom, które chcą je oszukać metodą „na policjanta”, „na prokuratora” czy inną. Jak nie stać się ofiarą nieuczciwych sprzedawców, np. sprzedających perfumy. Policjanci podawali przykłady oszustw z życia wzięte. Jako ciekawostkę pokazano Seniorom przedmioty, za pomocą których młodzi ludzie przemycają narkotyki.

 

Cennych porad dotyczących przechowywania swoich finansów i oszustw bankowych udzieliła także Ewa Sońta – Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Wolborzu.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wiesniak ~wiesniak (Gość)25.05.2024 11:12

Ciekawe kiedy Pan Jaros zapewni bezpiczenstwo ,chodniki,drogi osiedlowe w Goleszach,Zapomnialem o lampach

41


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat