Advertisement

Nowy dziekan Filii UJK

ePiotrkow Piątek, 01 lipca 202221899
Dr hab. Jacek Bonarek został nowym dziekanem piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Do tej pory pełnił on funkcję pełnomocnika ds. piotrkowskiej filii.
Fot. UM Piotrków Fot. UM Piotrków

Dr hab. Jacek Bonarek, prof. UJK wygrał konkurs na stanowisko dziekana, a swoje obowiązki pełni od 1 lipca. 

Poza pewnym umocowaniem, zgodnym ze statutem Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, obowiązki zostają te same. Będą kontynuował to, co już było rozpoczęte. Jako dziekan pewnie będę miał większe obowiązki w zakresie działań zmierzających do usamodzielnienia się filii UJK w Piotrkowie - podkreśla dr hab. Jacek Bonarek. 

Powrót do funkcji dziekana na piotrkowskiej uczelni to przede wszystkim kolejny krok w kierunku utworzenia Akademii Piotrkowskiej, która - zgodnie z pierwotnymi założeniami - ma działać od roku akademickiego 2023/2024. 

W najbliższych tygodniach przede wszystkim zajmiemy się rekrutacją, ponieważ jest to obecnie najbardziej istotna kwestia dla uczelni. Pojawia się już jednak coraz więcej spraw związanych z usamodzielnieniem fili. Wydaje się, że to jest odległy termin, ale tak naprawdę to nie jest dużo czasu. Od jesieni będziemy musieli już podjąć pewne kroki pod przygotowanie fundamentu nowej uczelni - podkreśla prof. Bonarek. 


Zainteresował temat?

5

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ggość ~ggość (Gość)03.07.2022 12:27

Może nowy dziekan w końcu spotka się ze studentami ? Panie Dziekanie, studenci czekają :-)

22


13gość ~13gość (Gość)03.07.2022 08:17

Stworzą akademię, na której historycy i emeryci będą uczyć na wszystkich kierunkach! Profesorze, życzymy niepowodzenia

21


gość,, ~gość,, (Gość)03.07.2022 08:05

Skoro ze wszystkich kierunków zostanie tylko historia i to w akademii nauk stosowanych! Gdzie będą stosować swoje kompetencje studenci historii? Na pewno na liście bezrobotnych w przyszłości razem z wykładowcami tej uczelni

31


gość_ ~gość_ (Gość)02.07.2022 22:49

Na połowie kierunków zajęć nie ma, studenci jak usłyszeli o akademii, szybko zaczęli uciekać i to prawie całymi grupami. To już nie jest ważnie, że w grupie są 4 osoby na liście a 2 na zajęciach. Strata czasu uczyć się na takiej uczelni! Jaka rekrutacja?

21


gośćgość ~gośćgość (Gość)02.07.2022 21:56

Wcześniej historycy mieli zajęcia na administracji i uczyli historii prawa, a teraz będzie historia bezpieczeństwa, historia filologii angielskiej i historia pielęgniarstwa. Ot i będzie pielęgniarka od historii w piotrkowskim szpitalu zastrzyki nam robić

21


gość, ~gość, (Gość)02.07.2022 21:20

Dziekan jest a studentów nie ma. Na juwenaliach w tym roku było 5 studentów. Wstyd, i po co było robić to święto uczelni, żeby jeszcze raz pokazać swoją żadną pozycję i beznadziejną słabość?

21


_gość_ ~_gość_ (Gość)02.07.2022 20:32

A dlaczego Pan nie mówi, że około 100 mln zł my jako płatnicy podatków mamy zapłacić za zmianę nazwy z filii na akademię? Jeszcze nie tak dawno Pan szukał pracy w muzeum piotrkowskim a dziś już jest dziekanem? A może Panu Chojniakowi trzeba było jednak zgodzić się, żeby Pan był dyrektorem muzeum i byłoby to mniej szkodliwe dla Piotrkowa?

41


Gość 22 ~Gość 22 (Gość)02.07.2022 09:04

Czy dziekan kieruje określonym Wydziałem uczelni? Czy się coś zmieniło w ostatnich latach.

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat