artykuł sponsorowany

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy? Praktyczne wskazówki

Wtorek, 11 czerwca 2024
Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionej kawy. Pijemy ją również za dnia, by nabrać energii podczas wykonywania codziennych obowiązków. Z filiżanką kawy relaksujemy się podczas czytania książki czy też oglądania ulubionego serialu. Gdy zapraszamy znajomych, filiżanka kawy towarzyszy nam również podczas spotkania. Właśnie dlatego doskonałym pomysłem jest zakup ekspresu, dzięki któremu będziemy się cieszyć smaczną kawą zawsze, gdy będziemy mieć na to ochotę. A zatem na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy? Praktyczne wskazówki

 

1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy? Rodzaje ekspresów

2. Gdy chcesz kupić ekspres do kawy... kilka praktycznych wskazówek

3. Ranking ekspresów do kawy

 

Jeśli chodzi o zakup ekspresu do kawy, wybór jest spory, co paradoksalnie sprawia, że zakup może nam przysporzyć pewnych trudności. Czym się kierować, podczas zakupu ekspresu do kawy? Co warto wziąć pod uwagę?

 

1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu do kawy? Rodzaje ekspresów

 

Zacznijmy od podstawowych informacji, niezbędnych przy wyborze ekspresu. By dokonać właściwego zakupu, warto się zastanowić, jaki rodzaj ekspresu będzie dla nas odpowiedni.

A do wyboru mamy kilka rodzajów ekspresów:

  • ekspresy ciśnieniowe, które można dodatkowo podzielić dodatkowo na kolbowe i automatyczne. W ekspresie tego typu kawa jest parzona poprzez kontakt mielonej kawy z gorącą wodą, jak sama nazwa wskazuje - funkcjonuje to pod wysokim ciśnieniem. Ekspres ciśnieniowy pozwala przygotować kawę najwyższej jakości.
  • ekspresy przelewowe – w tym przypadku dochodzi do przelewania kawy wrzącą wodą pod zwykłym ciśnieniem. Co istotne - podczas parzenia kawy potrzebny jest specjalny filtr do dzbanka. Warto też pamiętać, że ekspres przelewowy nie posiada czegoś takiego, jak system spieniania mleka. Jest natomiast tańszą opcją niż ekspres ciśnieniowy.
  • ekspresy na kapsułki – tego rodzaju urządzenie działa ze specjalnymi kapsułkami, posiadającymi kompozycję kaw, a nawet - mleko czy cukier. Jest tani i prosty w obsłudze, choć smak kawy może nie zachwycić wytrawnych kawoszy.

2. Gdy chcesz kupić ekspres do kawy... kilka praktycznych wskazówek

 

Wybierając ekspres do kawy, weź pod uwagę także kilka innych cech i parametrów. Warto sprawdzić moc urządzenia (to od niej zależy, jak długo trzeba będzie czekać na filiżankę kawy), jego szybkość i pojemność (il filiżanek kawy zaparzysz jednorazowo?) oraz szereg dodatkowych funkcjo. Zastanów się, jaką kawę pijesz najczęściej i na tej podstawie dokonaj optymalnego wyboru. Niektóre urządzenia mają wbudowany młynek (na ziarna kawy) i wspomniany już system spienianie mleka. Niektóre są energooszczędne, co również warto wziąć pod uwagę, by zadbać o domowy budżet. Kupując ekspres pozwalający na przygotowanie kawy z kapsułek, trzeba rozważyć, czy kapsułki są łatwo dostępne, bo zakup ich może sprawiać pewne trudności. Oczywiście nie bez znaczenia jest również wygląd ekspresu.

Jeśli chcesz kupić ekspres do kawy (lub innego rodzaju urządzenie) i potrzebujesz praktycznych wskazówek, przydatny będzie poradnik Media Expert.

 

3. Ranking ekspresów do kawy

 

Podczas wyboru ekspresu do kawy, z pewnością pomocny będzie ranking ekspresów do kawy 2024, w którym znajdziesz aktualne zestawienie urządzeń, wraz ze szczegółowo opisanymi parametrami, funkcjami i innymi interesującymi potencjalnego klienta kwestiami. Oczywiście nie bez znaczenia jest również cena ekspresu. Zestawienie urządzeń w rankingu pozwala ci sprawnie znaleźć ekspres do kawy w interesującym cię przedziale cenowym.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat