ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mydło, żele antybakteryjne i… para. Wysoka temperatura w walce z wirusami

Sobota, 11 kwietnia 2020
Epidemia COVID-19 wymusiła na nas zmiany przyzwyczajeń. W okresie krajowej kwarantanny nie wychodzimy z domów. Po tym czasie nasze życie zapewne również nie wróci do normalności. Będziemy musieli nadal pamiętać o tym, by unikać skupisk ludzkich, często myć ręce i dezynfekować przedmioty. Jak pozbyć się zarazków z ubrań, tkanin i metalowych powierzchni? Warto wykorzystać do tego steamer parowy.
Mydło, żele antybakteryjne i… para. Wysoka temperatura w walce z wirusami

Jak działa para?


Para wodna wydobywająca się ze steamera ma bardzo wysoką temperaturę – od 98°C. To sprawia, że zabija 98% drobnoustrojów, wśród których znajdują się wirusy, bakterie i grzyby. Czynności higieniczne nie wymagają dodatkowego użycia środków chemicznych. Dezynfekowanie parą wodną to metoda powszechnie wykorzystywana w domach i firmach. W walce z epidemią stosują ją choćby firmy kurierskie, które czyszczą parą automaty do wydawania paczek. Ogromną zaletą pary wodnej jest jej łatwa dostępność, ponieważ powstaje ona z wody. Z tego powodu odkażanie parą jest niezwykle tanie.

 

Prosta obsługa prasowacza parowego


W jaki sposób przeprowadzić dezynfekcję parą wodną? Można zastosować do tego steamer. To niewielkie urządzenie bardzo popularne w pralniach, firmach i domach. Na co dzień wykorzystujemy je do prasowania odzieży w pionie. Profesjonalne maszyny mają wiele końcówek, przeznaczonych do pielęgnacji różnorodnych powierzchni. Jak usunąć drobnoustroje z tkanin, plastiku i metali? Wystarczy skierować na nie strumień pary. To naprawdę prosty i szybki zabieg, który sprawia, że nasze otoczenie staje się bezpieczne. Parownicę warto wykorzystać zarówno w domu, jak i w zakładach pracy.

 

Odkażanie w miejscu pracy


Steamer z pewnością przyda się do dezynfekcji biur, w których znajdują się meble tapicerowane. Para odkazi krzesła oraz drzwi, rączki meblowe, a nawet plastikowe elementy wyposażenia wnętrz. Parownica przyda się również właścicielom sklepów. Parą można zabić drobnoustroje znajdujące się na ladzie, sklepowych koszykach, klamkach, a nawet na bilonie. Z mocy pary wodnej z pewnością będą korzystać również właściciele kawiarni, restauracji oraz zarządzający domami kultury i kinami. Po okresie ogólnokrajowej kwarantanny życie zacznie wracać do normalności, a my będziemy musieli nauczyć się funkcjonować w nowej rzeczywistości. Regularne zabijanie drobnoustrojów będzie wtedy bardzo ważne.

 

Dom wolny od alergenów wirusów i bakterii


Dezynfekcja tkanin i przedmiotów to codzienność w domach alergików. Wnętrza warto poddać odkażaniu również po chorobie tak, by wirus nie przeniósł się z jednego członka rodziny na pozostałych domowników. Steamer oprócz tego, że wyprasuje ubrania, pozwoli zatroszczyć się o zdrowie. Gorącą parą można odkazić sofę, fotele, krzesła i łóżko. Parownica to również sprawdzony sposób na szybką dezynfekcję pościeli oraz usunięcie zarazków z klamek do pokoju chorego oraz toalety i kurków od kranu. Można stosować ją także do tego, by odkazić sztućce, naczynia oraz odzież, którą nosił chory.

 

Co można odkażać steamerem?


Podstawową funkcją parownicy jest odświeżanie i prasowanie tkanin. Dlatego steamer doskonale nadaje się do dezynfekcji płaszczy, ubrań, koców, pościeli, zasłon i obrusów. Parę warto wykorzystać także do usuwania drobnoustrojów z powierzchni metali (np. krany, klamki i poręcze), plastików (np. okna), oraz ceramiki (np. płytki podłogowe, sanitariaty). Ogromną zaletą pary jest to, że nie uszkadza tkanin. Można stosować ją nawet na delikatne materiały. Oprócz tego, że wysoka temperatura zabije zarazki, steamer przywróci tapicerkom i tkaninom piękny wygląd oraz przyjemny, świeży zapach.

 

Opracowanie: PrasowaczeParowe.pl


Zainteresował temat?

2

0


Zobacz również

reklama
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat