Advertisement

Młodzież prawosławna spotkała się w Piotrkowie

Sobota, 18 listopada 20231
Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej zorganizowało w Piotrkowie Trybunalskim spotkanie, w czasie którego odbędą się obrady podsumowujące jego działalność. Oprócz przeanalizowania tego co już udało się zrobić, bractwo będzie też dyskutować nad planami na kolejne miesiące pracy.

Ładuję galerię...

Podczas tegorocznych obrad zostanie przedstawione sprawozdanie z działalności zarządu.

Nasze walne zgromadzenie organizujemy po to, by przedstawić sprawozdanie za ostatni rok, ale też podjąć decyzję co do absolutoriumdla zarządu. W ramach spotkania mieliśmy moleben, a wzięliśmy w nim udział żeby duch natchnął nas, a obrady przebiegły spokojnie. - powiedziała nam Stefanida z zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej - ja pochodzę z Ukrainy i jestem pozytywnie zaskoczona tym, że młodzież w Polsce chętnie uczestniczy w życiu Cerkwii, u nas trochę jest z tym gorzej. Taki wiek u człowieka łączy się często z chęcią wyszumienia się. Tu widzimy jednak, że są młodzi ludzie, którzy znajdują też czas na modlitwę - dodaje.


Młodzi ludzie zgromadzili się w Cerkwi Prawosławnej im. Wszystkich Świętych w Piotrkowie Trybunalskim. Rozmawialiśmy z gospodarzem tego miejsca.

To jest spotkanie szczególnie ważne dla młodych ludzi. Cieszy to, że oni wciąż się spotykają. Dzisiaj, w dobie Internetu, bywa z tym różnie. W czasie obrad młodzież będzie rozmawiać też na temat planów na najbliższą przyszłość. Bractwo Młodzieży Prawosławnej jest po to, by właśnie angażować młodzież w działalność zarówno cerkiewną, jak i charytatywną. Oni spotykają się na co dzień, ale też na przykład wyjeżdżają na obozy, choćby wiosną na Świętą Górę Grabarkę. Mimo, że są z odległych parafii, to istotne jest, by mogli się integrować - powiedział nam ks. Jan Jakimiuk, proboszcz piotrkowskiej cerkwi.

W skład Prawosławnej Diecezji Łódzko-Poznańskiej wchodzą trzy dekanaty: krakowski, kujawsko-pomorski oraz łódzki. W samym Piotrkowie Trybunalskim gromadzą się zaś wierni z miasta, ale też powiatów: piotrkowskiego, opoczyńskiego, bełchatowskiego, tomaszowskiego, łaskiego i wieruszowskiego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Toytoj ~Toytoj (Gość)19.11.2023 12:29

Czas już wracać do siebie

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat