Mistrzynie Polski lepsze po raz drugi

Strefa FM Wtorek, 20 kwietnia 20100
SPR Lublin po raz drugi pokonał Piotrcovię, tym razem 33:21 (19:8) i w półfinałowej rywalizacji prowadzi już 2-0. Mistrzynie Polski, ponownie jak wczoraj, zagrały znakomicie w pierwszym kwadransie. Szybko objęły bardzo wysokie prowadzenie i spokojnie kontrolowały później przebieg meczu.

W 13 minucie lublinianki prowadziły już 10:1 i właściwie stało się jasne, że Piotrcovia tego spotkania wygrać już nie może. Do przerwy SPR wygrywał różnicą aż jedenastu bramek 19:8. Cień nadziei dał początek drugiej odsłony. Trzy bramki z rzędu rzuciła Piotrcovia i w 36. minucie było 19:11. Niestety lublinianki znów narzuciły swój styl gry i wygrały pewnie 33:21.

- Inaczej miało to wyglądać. Długo rozmawialiśmy o taktyce na to spotkanie, ale samą rozmową meczu wygrać się nie da. Taka jest bolesna prawda - tak po meczu mówił trener Piotrcovii Janusz Szymczyk.

Posłuchaj trenera Piotrcovii Janusza Szymczyka

Mecz numer 3. w najbliższą sobotę w piotrkowskiej hali Relax. Początek o 16:00. Piotrcovia zagra w tym spotkaniu o przedłużenie rywalizacji.

SPR Lublin - Piotrcovia 33:21 (19:8)
Piotrcovia:
Skura - Mijas, Strzałkowska 2, Wypych 1, Polenz 5/1, Krzysztoszek 2, Podrygała, Dąbrowska 2, Szczecina 2, Waga 1, Lisewska 5/4, Szafnicka 1.

Trener: Janusz Szymczyk
Kary: 2 min