Advertisement
artykuł sponsorowany

Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą skorzystać z dofinansowań z Funduszy Europejskich

Wtorek, 26 września 2023
Polska jest liderem inwestowania i wdrażania Funduszy Europejskich, który sprawnie i efektywnie wykorzystuje przyznane środki. Są one dla naszych firm nie tylko impulsem inwestycyjnym, ale i szansą na zwiększenie konkurencyjności. Wspierają działania na rzecz klimatu, programy społeczne i zrównoważony rozwój obszarów miejskich. Już wkrótce mieszkańcy Województwa Łódzkiego będą mogli dowiedzieć się jak zdobyć środki na otwarcie działalności gospodarczej oraz dotacje i pożyczki na rozwój firmy w nowej perspektywie finansowej 2021-2027 w Mobilnych Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich.
Mieszkańcy województwa łódzkiego mogą skorzystać z dofinansowań z Funduszy Europejskich

PIFE zapraszają

Spotkania organizuje Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim. Celem konsultacji jest przedstawienie przyszłym beneficjentom możliwości ubiegania się o dofinansowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej, dotacji i pożyczek na rozwój firmy, wsparcia dla organizacji pozarządowych, a także aktualnych i planowanych konkursów w ramach Funduszy Europejskich. Wsparcie z Funduszy Europejskich to nie tylko bezzwrotne dotacje, może ono również przybrać inną formę, są to najczęściej pożyczki udzielane na preferencyjnych warunkach, bony na odbycie szkoleń, doradztwo dla firm, stypendia, staże oraz inne formy wsparcia ułatwiające podejmowanie zatrudnienia. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać od konsultantów w Mobilnych Punktach Informacyjnych, które zostały rozmieszczone na terenie całego województwa.

Program spotkań

Konsultacje przeznaczone są dla wszystkich zainteresowanych ubieganiem się o wsparcie z Funduszy Europejskich mieszkańców Województwa Łódzkiego, w tym z powiatu piotrkowskiego. Podczas spotkań przedstawione zostaną możliwości wsparcia na realizację własnych pomysłów oraz wyjaśnione zasady udzielania dofinansowań z Funduszy Europejskich. Dodatkowo, w lokalizacjach oznaczonych znakiem „PPP”, będzie można dowiedzieć się, jak pozyskać środki i prawidłowo realizować projekty w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego.

Terminy i miejsca

Konsultacje odbędą się we wrześniu w dziewiętnastu Mobilnych Punktach Informacyjnych. Dzięki takiej organizacji stworzona została możliwość dotarcia do mieszkańców wsi i mniejszych miejscowości na terenie całego województwa. Najbliższe spotkanie z konsultantami dla mieszkańców powiatu piotrkowskiego odbędzie się:

  • 28 września 2023 r. w godz. 10:00 – 15:00 w Urzędzie Gminy w Moszczenicy, (PPP).

W przypadku chęci wzięcia udziału w spotkaniach w punktach mobilnych na terenie województwa należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie rpo.lodzkie.pl/szkolenia-pife umieszczony na dole strony, wybierając odpowiedniego organizatora konsultacji w PIFE.

Wszelkie informacje można uzyskać w Głównym Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich w Łodzi pod numerem telefonu 42 663 31 07; 42 663 3405; 42 291 9760, e-mail: PIFE.Lodz@lodzkie.pl. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do ograniczenia udziału w wydarzeniu liczby osób z jednej instytucji w przypadku, gdy liczba chętnych przekracza liczbę dostępnych miejsc. Po dokonaniu rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego, należy poczekać na potwierdzenie zakwalifikowania się na spotkanie.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat