LICÓWKI, czyli sposób na białe zęby

Piątek, 01 kwietnia 20162
Nierówne jedynki, przebarwienia czy szpary między zębami powodują, że niechętnie się uśmiechasz? Licówki, czyli małe płatki porcelanowe, mogą okazać się sposobem na zażegnanie Twoich problemów.
LICÓWKI, czyli sposób na białe zęby

Czym są licówki?
Licówki to bardzo cienkie płatki porcelany mocowane na licowej (wargowej i policzkowej) stronie zębów.


Dla kogo licówki?
Nie każdy rodzaj zniekształcenia zębów można skorygować tą metodą. Za pomocą licówek można zęby rozjaśnić, nadać im piękny kształt, wydłużyć je lub skrócić, wyrównać, poszerzyć czy zlikwidować szpary między zębami. Licówki to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą rozjaśnić kolor zębów i poprawić ich kształt. Często powodem jest chęć ukrycia trwałych przebarwień.Należy jednak pamiętać, że licówka to naprawdę cienka warstwa porcelany (0.2 do 1 mm), więc bardzo ciemny kolor zębów własnych może przebijać przez licówkę. Wtedy lepszym rozwiązaniem jest korona, która ma większą grubość i daje pewność trwałego efektu estetycznego. Założenie licówek wyklucza próchnica, choroby dziąseł, wady zgryzu. Nie stosuje się ich również u osób z parafunkcjami zgryzowymi takimi jak zgrzytanie zębami, zaciskanie zębów, obgryzanie paznokci - wtedy łatwo o uszkodzenie lub odklejenie się licówek.


Zalety licówek
Założenie licówek wymaga niewielkiej - czasami nie wymaga nawet żadnej - ingerencji w twarde tkanki zęba. Podczas szlifowania usuwa się jedynie cienką warstwę szkliwa (odpowiadającą grubością naklejanej licówce) albo nie wykonuje się tej czynności, jeśli licówka ma pogrubić lub poszerzyć ząb. Za ich pomocą można idealnie odwzorować fakturę i odcień zęba. Porcelana jest też obojętna dla tkanek. Wykonanie licówek zajmuje ok. 2-3 tygodnie, więc efekt estetyczny można osiągnąć w stosunkowo krótkim czasie.


Co należy robić po założeniu licówek
Przez kilkanaście godzin po założeniu licówek należy unikać barwiących napojów (np. ciemnych soków owocowych czy czerwonego wina). Czasami zdarza się, że na granicy przejścia między licówką a szkliwem pojawiają się odbarwienia. Nie powinno się też odgryzać twardych kawałków jedzenia, by nie uszkodzić licówek.
Jeśli ktoś miał wcześniej nieprawidłowe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy ołówka, musi bezwzględnie z nich zrezygnować.
Zalecenia higieniczne są standardowe – trzeba myć zęby miękką szczoteczką (zwykłą pastą z fluorem) co najmniej 2 razy dziennie, używać nitki dentystycznej i płynu do płukania ust. Na wizyty kontrolne dobrze jest zgłaszać się 2 razy w roku. Warto też systematycznie usuwać kamień i osad, aby długo utrzymać doskonały wygląd zębów.


Zainteresował temat?

4

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

bartek29 ~bartek29 (Gość)28.01.2017 11:53

z żoną wybielamy żelem dr martin schwarz home comfort,bezpieczne wybielanie

00


jjj ~jjj (Gość)17.05.2016 09:42

a co później? talkie licówki trzeba nosić do końca życia? Czy je się wymienia? Co z zębami pod spodem - mają przecież zdarte szkliwo - to chyba niszczy swoje zęby?

10


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat