Advertisement

Książka na weekend - poruszające historie i ludzkie dramaty

ePiotrkow Sobota, 23 października 20210
Na ten weekend proponujemy książki, które tematycznie oscylują wokół ludzkich dramatów. Zawiedziona miłość, utracone dziecko i kryzys wywołany brakiem podstawowego środka do życia. To motywy przewodnie proponowanych dziś książek. To książki uznanych autorów, którzy potrafią skupić uwagę czytelnika od pierwszych stron, po ostatni akapit. Na pewno nikt przy tej lekturze nie będzie się nudził.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to najnowsza powieść Marcela Mossa "Idealna para", która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Jest to pozycja tylko dla dorosłych, a mówi o cierpiącej po rozstaniu Anecie, która dostaje propozycję zostania twarzą aplikacji randkowej. Mamy tu też wątki kryminalne, a wszystko, jak na okładce informuje wydawnictwo - zaczęło się w Dubaju. W tym Dubaju, do którego żadna z bohaterek powieści nie poleciała po miłość...

 

fot. K. Żołądek

 

Marcel Moss szybko dołączył do grona najpopularniejszych polskich autorów thrillerów. Podejmuje się trudnych społecznie tematów, jak hejt, nękanie młodzieży przez rówieśników wraz z wszystkimi tego konsekwencjami. Rok od debiutu nakład jego książek osiągnął pułap 200 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Najnowszej powieści "Idealna para" możecie już szukać w księgarniach.

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Druga propozycja to książka "Niewybaczalne" Izabeli Janiszewskiej, która ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Tym razem autorka świetnego debiutu w trylogii "Wrzask", "Histeria" i "Amok" zabiera nas w świat niepokoju, trwogi i strachu po zaginięciu dziecka. A potrafi stworzyć nastrój, co w oczach krytyków i recenzentów już zyskało uznanie. Katarzyna Puzyńska, autorka kryminałów, pisze o książce "Niewybaczalne”, że jest to najlepszy z thrillerów, jakie czytała w tym roku.

Izabela Janiszewska to dziennikarka prasowa i telewizyjna, która przez lata pracowała dla cenionych w kraju stacji i redakcji. Recenzowała też scenariusze filmowe i to chyba było świetne przygotowanie do pisania własnych powieści. A jeśli chcecie zweryfikować naszą celującą ocenę z pisania książek, to możecie przekonać się o tym sami.

 


O książce możecie też posłuchać w jednym z odcinków audycji „Książka na weekend”:

 

 


fot. K. Żołądek

 


Trzecią propozycją jest książka Grahama Mastertona "Susza", która ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis. I choć autora nie trzeba przedstawiać miłośnikom dobrej książki to dla przypomnienia podamy, że pracował jako reporter i redaktor w takich czasopismach, jak "Myfair" i "Penthouse". W roku 1976 zadebiutował horrorem "Manitou", który stał się światowym bestsellerem. Od tego czasu napisał już ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w nakładzie przekraczającym 27 milionów egzemplarzy.

 


W powieści "Susza" przeniesiemy się do San Bernardino w stanie Kalifornia. Tytułowa susza dotyka mieszkańców w samym środku upalnego lata. Skorumpowani politycy cynicznie wykorzystują sytuację dla własnych celów i odcinają wodę najuboższym dzielnicom, w których mieszkają podopieczni Martina Makepeace'a (byłego żołnierza marines, a obecnie pracownika opieki społecznej). W mieście wybuchają z tego powodu zamieszki, których policja nie jest w stanie opanować. Na dodatek córka Martina jest bardzo chora, a jego syn zostaje niesłusznie aresztowany za gwałt i zabójstwo. Martin nie ma więc wyboru i musi uciec się do drastycznych środków, żeby ratować swoją rodzinę.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat