Kontakt 2024. Finał Międzynarodowego Festiwalu Wolontariatu

Piątek, 14 czerwca 20242
Wolontariusze z różnych części Stanów Zjednoczonych pracowali w kilku polskich miastach od ponad tygodnia. W piątek, na piotrkowskiej Krzywdzie, ponad stu wolontariuszy wzięło udział we wspólnej zabawie, podsumowując w ten sposób trwającą od kilku dni akcję.

Ładuję galerię...


Międzynarodowy Festiwal Wolontariatu Kontakt, organizowany przez fundację Proem, to cykl praktycznych działań na rzecz miasta z udziałem wolontariuszy ze społeczności lokalnej i z zagranicy. Jak czytamy na stronie fundacji, celem akcji jest szerzenie idei wolontariatu międzynarodowego, pokazanie przykładów pozytywnego oddziaływania na otaczającą rzeczywistość oraz przykładu dobrej współpracy na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Już od pięciu lat wolontariusze za sprawą festiwalu Kontakt działają na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Goście z całej Polski i USA remontują mieszkania osób potrzebujących wybrane przy współpracy z Urzędem Miasta.

W związku z 35-leciem Domu Dziecka w Piotrkowie aktywiści odmalowali ogrodzenie, bramy wjazdowe i elementy placu zabaw w placówce.

Wolontariusze dotarli do Piotrkowa na własny koszt, opłacili tez swój pobyt  z własnej kieszeni. Nasze miasto pokryło jedynie koszt zakupu materiałów potrzebnych im do wykonywanej pracy.


Kolejny festiwal odbędzie się w przyszlym roku, o czym zapewnił nas poseł Adrian Witczak związany z fundacją Proem.
Na uroczystym podsumowaniu nie mogło zabrakąnć też prezydenta Juliusza Wiernickiego, który zapewnił wolontariuszom niezbędne środki do wykonania prac w piotrkowskim Domu Dziecka.


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

omen ~omen (Gość)15.06.2024 15:26

Przez jakich chrześcijan jest prowadzona fundacja i kto ją finansuje, bo pojęcie chrześcijaństwa jest dość szerokie. W pewnym okresie w też pewna religia zajmowała się dziećmi i młodzieżą w Tarasce.

20


małolata ~małolata (Gość)15.06.2024 10:59

Niezbędne środki to znaczy w jakiej wysokości?

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat