Kolejny sukces Joanny Jurek. Piotrkowianka nagrodzona w Norymberdze!

Środa, 05 listopada 201412
Kolejny sukces Joanny Jurek. Piotrkowianka nagrodzona w Norymberdze!

Polskie wynalazki nagrodzone medalami i nagrodami specjalnymi na wystawie iENA w Norymberdze. Jedną z nagrodzonych jest piotrkowianka – Joanna Jurek, która – przypomnijmy - odkryła sposób dostarczania leku przeciwnowotworowego bezpośrednio do komórek rakowych bez uszkadzania innych narządów.

 

W dniach 30 V – 2 XI odbyły się 66. Międzynarodowe Targi „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2014” w Norymberdze. Wystawa iENA w Norymberdze jest jedną z największych światowych imprez tego typu. Przez lata organizatorzy wypracowali sobie dużą renomę i markę, przez co jest ona miejscem odwiedzanym przez specjalistów różnych branż z całego świata. Tegoroczna edycja zgromadziła blisko 700 wynalazków z 40 krajów całego świata.

Na stoisku polskim zorganizowanym przez Agencję Promocyjną Inventor sp. z o.o., która jest Oficjalnym Przedstawicielem Wystawy na Polskę zaprezentowanych zostało 27 wynalazków i innowacyjnych technologii, opracowanych w instytutach badawczych, na wyższych uczelniach, w innowacyjnych przedsiębiorstwach oraz przez indywidualnych wynalazców. Osiągnięcia polskiej ekspozycji to 4 złote, 7 srebrnych medali oraz nagrody specjalne.

Dużym zainteresowaniem w polskim stoisku cieszył się wynalazek osiemnastoletniej Joanny Jurek z Liceum im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim „Wielokomponentowe nanosystemy dla dostarczania leków przeciwnowotworowych” opracowany wspólnie z zespołem z Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Ewelina Zabost, Wioletta Chmielowiec, Tomasz Kowalczyk, Paweł Nakielski, Piotr Przanowski. Rozwiązanie otrzymało srebrny medal wystawy, oraz nagrodę specjalną „Rising star” organizacji Tajwan Prominent Inventor League dla najbardziej obiecującego wynalazku młodego pokolenia. Podobne zainteresowanie wzbudził wynalazek laureatki konkursu „Innowacja jest Kobietą” „Sposób zapobiegania kumulacji pestycydów w środowisku” opracowany przez Justynę Jakubowską Wrzosek z zespołem z Instytutu Ochrony Środowiska Państwowy Instytut Badawczy z Warszawy. Po dwa medale zdobyły Instytut Techniczny Wojsk Lotniczych (złoto i srebro), Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy z Radomia (dwa srebrne) oraz Uniwersytet Warszawski (dwa srebrne). Złotymi medalami narodzone zostały Przemysłowy Instytut Motoryzacji i Instytut Nowych Syntez Chemicznych z Puław. W konkursie młodych wynalazców srebrny medal uzyskali uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana III Sobieskiego z Jastrzębia Zdroju za „Latarkę dla niewidomych”.

Patronat honorowy nad ekspozycją objęli  Ministerstwo Gospodarki oraz prezes Urzędu Patentowego RP. Patronatu udzieliły Państwowa Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Marszałek Województwa Mazowieckiego, Rada Głównej Instytutów Badawczych, Fundacja Centrum Innowacji FIRE oraz Fundacja „Kobiety Nauki - Polska Sieć Kobiet Nauki”. Partnerami ekspozycji był Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Berlinie, Polsko Niemiecka Izba Przemysłowo Handlowa, Gdański Park Naukowo Technologiczny, Fundacja Nanonet, Śląski Klaster Nano, Fundacja JWP, JWP Rzecznicy Patentowi, Fundacja Innopolis i Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Udział instytucji sfery nauki w wystawie iENA dofinansowało Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.


Zainteresował temat?

8

1


Zobacz również

reklama

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wonsz ~Wonsz (Gość)05.11.2014 21:59

Poziom cebulowatości i buractwa na tym forum przekracza wszelkie granice. Nic tylko ewakuować z Piotrkowa jednostki wybitne, a miasto - niczym Kartaginę - zburzyć i przekląć.

41


Pietrek Pietrekranga05.11.2014 19:13

Ale za co Ja nagradzaja. Ja tego nie rozumiem. Ona wymyslila chipotetycznie ze takie cos moze sie udac. Ale jest okolo 1% szans ze to bedzie dzialac. I wielka pani wynalazek.

65


prawda ~prawda (Gość)05.11.2014 15:24

Co roku słyszy się o dziesiątkach ludzi, często nastoletnich, którzy wynajdują "nowe" sposoby leczenia, a ludzie jak umierali na raka tak umierają i będą umierać, bo to najzwyczajniej w świecie opłaca się koncernom i firmom farmaceutycznym.

62


cynik ~cynik (Gość)05.11.2014 15:07

Mimo wszystko,maturę jednak dobrze mieć.

31


Ania ~Ania (Gość)05.11.2014 13:42

Gratulacje :D To niesamowite że taka młoda osoba dokonuje takich wielkich rzeczy. W Piotrkowie jak się chce to też można coś osiągnąć... trzeba tylko chcieć ...

53


ludzietrzymajciemnie ~ludzietrzymajciemnie (Gość)05.11.2014 12:08

I to jest mentalność "polaczków" /za ile sprzeda/ niech sprzeda jak najdrożej, będzie miała kasę na dalsze badanie , bo znając naszych decydentów mogą zmarnować ten wynalazek jak wiele innych.

63


44 ~44 (Gość)05.11.2014 10:22

Joasi GRATULUJĘ, a do krezusów apeluję: Nie zmarnujcie tego wynalazku

52


Marek Marekranga05.11.2014 10:20

Gratulacje dla kolejnej zdolnej Piotrkowianki

62


Milka ~Milka (Gość)05.11.2014 09:56

"Emilus" napisał(a):
Jestem ciekawy za ile $ sprzeda swoje prawa do tego patentu???


Żałujesz dziewczynie?

24


^^gościówka ~^^gościówka (Gość)05.11.2014 09:43

Super! Cieszę się bardzo z sukcesu Pani Joasi :)Gratulacje!!!

42


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat